A tým | Hostouňští se vracejí z Budějovic bez bodu

Hráči A mužstva vykročili do jarní části sezony nejtěsnější prohrou. Na hřišti rezervy českobudějovického Dynama prohráli po brance talentovaného mongolského útočníka Tuguldura Gantogtokha 0:1.

Hostouňští v sobotu, po dlouhých 111 dnech, opustili umělku a zejména v úvodu střetnutí byla seznamovačka s přírodním povrchem hodně nesmělá. O moc větší zkušenosti s trávou neměli po zimním období ani domácí, a tak přihlížející obecenstvo bylo v úvodu zápasu svědky atraktivní podívané, avšak okořeněné řadou nepřesností. Hráči Sokola v prvním poločase vsadili na tvoření hry a postupný útok, to domácí borci těžili hlavně z rychlých brejků. Ani jedna cesta však do přestávky k brance nevedla.

Začátek druhého poločasu patřil domácímu týmu, který si vypracoval několik nadějných příležitostí. Hostouňští paradoxně inkasovali v době, kdy začínali přebírat iniciativu na hřišti. V 58. minutě využili domácí zaváhání našeho výběru ve středu hřiště a z protiakce trestali. V poslední třicetiminutovce se Hostouňští hnali srdnatě za vyrovnáním, ale více než nastřelené tyče se nedočkali.

SK Dynamo České Budějovice B vs. Sokol Hostouň 1:0 (0:0)

Sestava – Sokol: Pančev – Bízek, Paulizzi (66. Fotr A.), Křenek, Mládek (74. Rampa), Charvát (80. Freisinger), Januška (80. Siqueira), Klimenda (74. Venancio), Etemike, Novák, Hucek

Branky: 58. Gantogtokh

Žluté karty: Hák, Šimoník, Bečvář, Pařízek – Mládek, Charvát

„Byl to zápas o tom, kdo dá první gól. Bohužel jsme to byli my, kdo dostal zbytečnou branku. Prohráli jsme souboj ve středu pole před vápnem, kde jsme se snažili míč vypíchnout v situaci, která rozhodla o utkání. Měli jsme pak ještě šanci Grahamam, který hlavou z rohu trefil tyč, jinak jsme si toho moc ve druhém poločase nevypracovali. První poločas byl lepší, měli jsme tam hned šanci na začátku utkání a poměrně často jsme se dostávali do situací, které jsme chtěli v zápase vyvolávat. Budějky hrozily z brejku, které mají nechutné, ale držel nás Panči. Celkově ale bylo hodně cítit, že se hrálo po měsících na trávě. Pro oba týmy stejné, ale našemu způsobu hry a klukům celkově to samozřejmě dělalo velké problémy, i když hřiště nebylo tak špatný. My jedeme dál, čeká nás velmi těžká Admira, kde se budeme snažit urvat body. Dynamu gratulujeme k vítězství a nule vzadu.“