A tým | Hostouňští prodloužili sérii bez bodu na pět zápasů. V neděli padli s Admirou

Hostouňští stále čekají na první jarní body. V nedělním utkání padli po boji na hřišti pražské Admiry 1:2 a v tabulce se po dalším zaváhání propadli na třetí pozici. V příštím utkání se poprvé představí na domácí půdě, kde přivítají poslední Cábelíky.

V zápase s Admirou se všechno podstatné odehrálo až po přestávce. Po vyrovnané první půli přebrali Hostouňští otěže zápasu, ale z herní převahy nevytěžili žádnou branku. Té se naopak dočkal domácí výběr v 72. minutě, když dokázal z první návštěvy na naší polovině vytěžit maximum. A o pár minut později bylo ještě hůře. Hráči Admiry dokázali využít dalších individuálních chyb našeho výběru a zásluhou střelce Kouteckého odskočili na dvoubrankový rozdíl. V závěru Hostouňští vrhli všechny síly do útoku, ale na víc než jen snížení po brance Adama Fotra, to nestačilo.

FK Admira Praha vs. Sokol Hostouň 2:1 (0:0)

Sestava – Sokol: Pančev - Bízek, Paulizzi (63. Fotr A.), Křenek (79. Freisinger), Mládek, Charvát (79. Gerža H.), Januška (63. Siqueira), Klimenda (63. Venancio), Etemike, Novák, Hucek

Branky: 72. Charvát (vl.), 77. Koutecký - 83. Fotr

Žluté karty: Kolář, Shevchuk, Čížek, Mráz, Keller - Januška, Klimenda

Věděli jsme, že Admira na tom není dobře, co se týče absencí a celkové kvality a díky tomu bude chtít doma prostě bojovat, rvát se a nějak nás ukopat. My měli ve 13. minutě jasnou stoprocentní příležitost Klímičem, který po nacvičeném rohu byl úplně sám před brankářem, ale ani z této příležitosti jsme nedali branku. Hrozně by nám to pomohlo, kdybychom vedli, bohužel díky tomu byl poločas 0:0.

Druhý poločas byl naprosto v naší režii, ale chybělo nám zase finále. Kluci, co nás táhli, tak jim to nelepí, odskakuje a velmi často kazí či se špatně v tu chvíli rozhodnou. Admira byla poprvé na naší půli v 72. minutě, kde jsme udělali dvě chyby po sobě. Zaběhl nám za záda Vitora hráč a dalšího jsme nepohlídali v šestnácte, který vystřelil a míč se odrazil nešťastně od Charviho do brány. Za tři minuty jsme udělali další fatální chybu a darovali soupeři druhou branku. Mám radost aspoň ze vstřelené branky Adisem, který nám ukázal, že jsme měli rozhodnout jinak, než jsme udělali. Bohužel jsme si do konce už nevypracovali žádnou loženku a tak jsme prohráli.

Admiře gratuluji k protrhnutí čtyřzápasové černé série proti nám a my naopak musíme zkusit další týden prolomit sérii pěti proher v řadě. Jak jsem říkal na podzim, že první místo není reálný odraz, tak totéž si myslím teď, že nejsme tak špatný, abychom prohráli pětkrát za sebou… Věřím v práci, kterou děláme.