4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

A tým | Hostouňští jdou po výhře nad Povltavskou do čela soutěže

Snový vstup Sokola Hostouň do sezony nekončí. Ba naopak. Hostouňští nenašli přemožitele ani v 5. kole na hřišti Povltavské fotbalové akademii a po vítezství 2:1 se posunuli na první místo České fotbalové ligy, skupiny A.

Výhra se však nerodila lehce. Skóre utkání otevřel již ve 12. minutě krásnou střelou z dálky domácí kapitán Lukáš Jakobovský. Radost z vedení štěchovickým vydržela pouze tři minuty, kdy si připsal první trefu v zelenobílém dresu Sokola Tomáš Křenek. Obrat ve skóre dokonal ve 29. minutě Filip Novák a udělal tak tečku za brankovými hody v prvním poločase. Po přestávce si oba týmy připsaly několik vyložených šancí, ale dalšího úspěšného střelce již zápas nenašel.

Povltavská FA vs. Sokol Hostouň 1:2 (1:2)

Sestava – Sokol: Pančev - Kosík, Křenek, Mládek, Charvát, Januška (90. Fotr O.), Fotr A. (68. De Siqueira), Etemike, Novák, Hucek (90. Bízek), Neruda (59. Klimenda)

Branky: 12. Jakobovský - 15. Křenek, 29. Novák

Žluté karty: Jakobovský, Zákostelský, Hejda - Neruda, Kosík, Křenek, De Siqiueira

Zase velice těžký zápas, kde na sebe narazily dva týmy, které se nemají v lásce. Jsem rád, že zápas proběhl bez nějakých záludných faulů, a i když se hrálo na maximální hranici agresivity, tak se hrál dobrý fotbal s plno šancemi.

Začali jsme dobře, ale do vedení šel soupeř po krásné střele Jakobovského. Na reakci kluků bylo vidět, že vědí, že mají dostatek prostoru na otočení. To se nám podařilo brzy, což beru jako zlomový moment v zápase. Říkali jsme klukům, že PFA zalézá hodně dolu a musíme střílet ze střední vzdálenosti. Poprvé to vyšlo po krásné akci Křéňi a za chvíli i po rohu Fida. Do poločasu bych řekl, že jsme byli lepším týmem, ale na můj vkus jsme málo drželi míč na svých kopačkách.

Druhý poločas byl festival šancí. Domácí si je vytvářeli ze situací, které vycházeli z jejich brejkové hry nebo závarů. Panči nás podržel, a naopak my měli tři stoprocentní šance, kdy jsme chodili tři na jednoho a nedokázali zase dát ten pomyslný finální políček soupeři, …a tak se hrálo do posledních minut. Ale čím víc se blížil konec, tím lépe jsme to zvládali. Domácím odcházela šťáva, přestali vyhrávat souboje a my to poměrně v klidu, bez nějaké větší šance domácích, dohráli do vítězného konce. Máme další výhru a s velkou pokorou vyhlížíme dalšího soupeře.

Ještě před zápasem jsem klukům říkal, že pokud nám to ten nahoře takhle přichystal, by byla škoda neudělat všechno pro to, abychom se druhý den budili jako lídři tabulky. A ono se to tak stalo. Je to neskutečný pocit, protože když si opravdu vezmu, v jakých podmínkách pracujeme oproti béčkům nebo jiným týmům, které mají tréninkové hřiště a časové možnosti, tak je to prostě úžasný pocit být na prvním místě. Ještě včera po mě kluci chtěli předzápasový trénink, ale my neměli hřiště, neměli jsem kde trénovat, a tak jsme do toho šli po dni a půl volna. Je to zázrak, sen, který žijeme a užijeme si ho do úterý :). Jsme velmi hrdí, že takové kluky můžeme trénovat. Fakt je to už hodně osobní a velmi jim děkujeme za jejich odvedenou práci.