A tým | Hostouňští dostali lekci z produktivity. Ze Strahova si odvezli kanára

Nedělní přípravný zápas našeho áčka s druholigovou rezervou pražské Sparty výsledkově vyzněl jednoznačně pro soupeře ze Strahova. Hostouňští sice dlouho drželi se Spartou herně krok, šanci na dobrý výsledek si nechali vzít na přelomu poločasů, kdy dvakrát lacině inkasovali. Načatou družinu Dominika Rodingera nakonec dorazil v závěrečné půlhodině hattrickem osmnáctiletý talent Arsen Vitarigov.

AC Sparta Praha B vs. Sokol Hostouň 6:0 (2:0)

Branky: 28. Penxa, 45. Šiler, 51. Uhrinčať, 61., 63. a 85. Vitarigov

Sestava: Pančev - Bízek (60. Charvát), Rampa (80. Klimenda), Paulizzi (60. Kostka), Křenek (60. Freisinger), Venancio, Januška (85. Šíp), Štětka, Etemike (60. Fotr A.), Novák, Hucek

Kde začít. Výsledek je špatný, poslední minuty jsem přemýšlel, jak to vyhodnotím. Sám k sobě, k týmu. Pak po zápase za mnou přišel Tim Sparv (asistent trenéra a bývalý kapitán reprezentace Finska), že nám uděluje velký kredit a respekt za naší předvedenou hru. Že jakmile zlepšíme finální fázi, tak budeme velmi silný tým. Popsal to přesně tak, jak jsem to šedesát minut cítil. Napočítal jsme čtyři šance. Bohužel zatím nedáváme branky. Mrzí mě jediná věc a to je, že nám nesepne kontrolka za stavu tři nula a nezačneme hrát jinak, jednodušeji, aby právě nedošlo k takovému debaklu. Ale k tomu nám chybí zkušenosti, ke kterým se musíme přes takové výsledky dopracovat.

Ať je to, jak je to, …tak hrát v tak krásném areálu se skvělým soupeřem je obrovská odměna a my si z toho musíme vzít maximum. Velmi si toho vážíme a děkujeme Spartě za tuto další možnost. Trenéru Loučkovi, jeho realizáku a celému týmu držím palce do jarní části sezóny.

Poslední přípravné utkání mají Hostouňští na programu v sobotu 24. února (10:00) na umělce v Rynholci. Naším soupeřem bude divizní celek SK Slaný.