4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

A tým | Hostouňské zklamala koncovka. Slavie si do Varů odvezla bod

Utkání 20. kola České fotbalové ligy mezi Sokolem Hostouň a Slavií Karlovy Vary skončilo dělbou bodů. Za hosty se prosadil v úvodu utkání Červený, na konečných 1:1 upravil krátce před přestávkou Kosík.

Vstup do utkání se Sokolu příliš nepovedl. Již v 9. minutě využil nedůrazu obránců karlovarský Jaroslav Červený a v situaci tváří tvář Tetourovi nezaváhal. Hostouňští se z brzké branky brzo oklepali, ale jejich snaha k většímu ohrožení soupeřovy branky dlouho nikam nevedla. Stejně tak na tom byli i hosté, a tak to vypadalo, že poločas skončí jejich jednobrankovým vedením. To nakonec odmítl kapitán Hostouně Kosík, který si v druhé minutě nastavení našel ideální prostor ve vápně po rohu Janušky.

Do druhé poločasu vstoupili Hostouňští přeci jen aktivněji a postupem času začali přebírat kormidlo utkání. Lepší pohyb a zvýšená aktivita na polovině soupeře brzo přineslo ovoce v podobě brankových příležitostí. Nejčastějšího zakončovatele našel Sokol v Mikerovi. Žádná střela se však neujala a když neuspěl v nadějné šanci ani uzdravivší Oskar Fotr, zůstalo po závěrečném hvizdu u dělby bodů.

Sokol Hostouň vs. FC Slavia Karlovy Vary 1:1 (1:1)

Sestava – Sokol: Tetour - Bízek, Zahranychnny, Kosík, Januška (89. Šmerda), Vlasák, Novák D., Fotr A. (81. Fotr O.), Novák F. (76. Pavi Junior), Habovda, Neruda (46. Miker)

Branky: 45.+2 Kosík - 9. Červený

Žluté karty: Neruda, Novák F., Miker - Toure, Maňák, Horník, Okorie

První poločas byl z naší strany strašně bojácný a bez odvahy vzít situaci na sebe, hlavně ve středu hřiště. Sice nám chyběl Kruny s Hucim, ale vadí nám trenérům, že vidíme přes týden jiné sebevědomí než v prvním poločase. První branku jsme soupeři darovali. Červený ukázal opět svoji sílu. Druhý poločas byl na hřišti jen jeden tým, ten náš. Neproměnili jsme však tři gólové příležitosti, a tak zápas skončil 1:1. Pro nás již třetí zbytečná ztráta z pěti utkání.

Teď máme před sebou na Velikonoce velmi těžké utkání s Bohemians B, kteří předvádějí skvělý fotbal. Snad se bude moct hrát na trávě, bude lepší počasí a přijde hodně lidí. Varům přejeme hodně štěstí do zbytku sezóny.