4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

A tým | Bohemka drama odmítla. Hostouňští napotřetí vyšli venku naprázdno

Fotbalisté Hostouně ani napotřetí na jaře nedokázali na hřišti soupeře bodovat. V Uhříněvsi prohráli s rezervou Bohemky 1:3. Jedinou branku Sokola zaznamenal po krásné střele v závěru utkání Yuriy Habovda. I přes porážku zůstali Hostouňští na šestém místě třetiligové tabulky, Bohemku tříbodový zisk posunul do čela soutěže.

Hostouňští se v sobotu teprve podruhé za pět měsíců potkali s přírodní trávou a v jejich pohybu na hřišti to bylo hlavně v úvodu utkání znát. To domácí byli v domácím prostředí od začátku v laufu a po většinu času měli míč ve své moci. Paradoxně to byli fotbalisté Hostouně, kteří mohli otevřít skóre utkání. Rychlé protiútoky však nevyřešili ideálně, nebo je zklamalo zakončení. Jak správně vyřešit zisk balonu na své polovině a následně dovézt akci k úspěšnému zakončení předvedli hráči Bohemky ve 25. minutě. Úspěšným zakončovatelem se stal Michal Vrána. Stejný hráč byl na konci další úspěšné akce o deset minut později, když rozehrávku od vlastní brány neposlal do ideálních míst brankář Tetour.

Do druhé půle Hostouňští vstoupili se změnou ve stoperském složení i v samotném rozestavení. Že se jednalo o správný krok se trenérského týmu ukazovalo od úvodních minut. Hosté se dostali více do hry a zároveň i do zakončení. To bohužel v posledních zápasech pokulhává a stejný problémem trpěly akce i v Uhříněvsi. Recept na to, jak dostat míč do brány našel až v 90. minutě Habovda. Choutky na závěrečný tlak a případné vyrovnání utnuli klokani o pár desítek vteřin později zásluhou Nekvasila.

Bohemians Praha B vs. Sokol Hostouň 3:1 (2:0)

Sestava – Sokol: Tetour - Bízek, Zahranychnny (60. Habovda), Kosík, Miker (60. Fotr O.), Januška, Vlasák, Novák D. (60. Pavi Junior), Fotr A. (46. Novák F.), Hucek, Neruda (77. Charvát)

Branky: 25. a 36. Vrána, 90.+1 Nekvasil - 90. Habovda

Žluté karty: Dostál, Farkaš - Kosík

Dneska první poločas beru na sebe. Ale i přesto, že jsem netrefil rozestavení na první poločas, tak jsme soupeři darovali dvě branky zadarmo a Vrána ukázal oprávněně, proč má ligovou smlouvu. Směrem do ofenzívy byl dnes nadstandardní.

Ve druhém poločase jsme přepnuli do jiného systému a evidentně nám to pomohlo, hlavně co se týče napadání. Pomohli nám i střídající hráči, hlavně na straně Yuriho jsme dávali jeden centr za druhým a dělali domácím velké problémy. Měli jsme dostatek šancí na srovnání výsledku, ale bohužel nám to tam nepadlo dřív jak v 89.minutě, kdy se právě Yuri trefil krásně k tyči. Všechny naděje nám zhatila hned další akce domácích, kdy šel jeden hráč do naší obrany a potvrdil domácí vítězství.

My teď máme tři klíčové utkání, kde se ukáže, kam v tabulce patříme. Musíme se dát dohromady a začít hrát celých devadesát minut. Dnes a minulý týden nás to stálo body.