SP: Hostouň vysoko přehrála Bílou Horu

V 5. kole Zimní ligy Motorlet, kategorie Starší přípravka, se utkal náš tým s Bílou Horou. Kvalitní UMT na Bílé Hoře byla pokryta sněhem, ale pohotově byla uklizena a zápas tak proběhl na regulérním terénu, za dohledu sudího a také dvoumetrového sněhuláka. Náš tým měl od začátku převahu, v půli vyhrával 8:0. Trenérům se i tak zdálo, že hoši mohou zabrat ještě více. Zimní liga je primárně brána jako příprava na jaro a po týmu se vyžaduje 100% nasazení za každého stavu. Soupeř se rozhodně snažil bojovat do poslední minuty, ale ani jednu z cca pěti či šesti větších šancí nevyužil, resp. naší obraně se podařilo finální střely blokovat, případně zasáhl gólman. Ve druhé půli se týmu dařilo efektivně kombinovat a branky přibývaly, finální skóre 31:0 určitě přeceňovat nebudeme a rozhodně to neznamená, že by soupeř odevzdaně přihlížel. Zápas je za námi, připravujeme se na další. Očekáváme vyrovnaný souboj týmů se čtyřmi výhrami. Rádi bychom uhájili čerstvě získanou první příčku tabulky.

FOTOGALERIE ZDE, popř. ZDE (vyšší rozlišení).

VIDEOMOMENTKY, BRANKY, VYBRANÉ AKCE ZDE

Upozorním na skvělý zákrok gólmana Bílé Hory (pěkných zákroků měl více) i obětavost obránce při následné střele vše v čase 11:30,   viz. https://youtu.be/lvTe-gJxcIo?t=690, je to ukázka toho, že brankový stav je jedna věc a současně sympatická snaha týmu bojovat do poslední vteřiny věc druhá, ne každý tým tohle umí.