Sokol získal první zimní posilu. Do Hostouně přestupuje brazilský univerzál Vitor Venancio

Sokol v rámci zimního přestupového období získal do svých řad první posilu. Do Hostouně přichází brazilský fotbalista Vitor Venancio Gomes (27), který naposledy působil ve finském klubu Kokkolan Pallo-Veikot.

Sedmadvacetiletý brazilský fotbalista přichází do Hostouně po konci profesionální smlouvy v klubu Kokkolan Pallo-Veikot. Za tradiční finský klub s bohatou historií odehrál loni ve druhé nejvyšší soutěži 29 utkání, ve kterých si připsal čtyři branky a stejný počet asistencí. Mužstvo ze severozápadního finského města Kokkolan nakonec skončilo na předposledním místě zaručující sestup o patro níže. Dalších pět startů ve Finsku přidal o sezonu dříve v třetiligovém klubu Korsnas FF.

Před odchodem do Finska si Vitor vyzkoušel angažmá ve Spojených státech, kde působil během „covidových“ sezon 2019/20 a 2020/21 v klubech Fort Wayne FC a Lionsbridge FC. V rodné Brazílii pak působil v akademiích Ceará Sporting Club a Fortaleza Esporte Clube.

Do České republiky přijel na začátku února. Za Sokol odehrál v přípravě čtyři utkání (z toho třikrát byl v základní sestavě) a nejednou trenéry přesvědčil o své vytříbené kopací technice a fotbalových dovednostech.

Rok narození:

Země:

Brazílie

Post:

levé křídlo/záložník

Přestup z klubu:

Kokkolan Pallo-Veikot

Předchozí kluby:

Korsnas FF (FIN), Fort Wayne F.C (USA), Lionsbridge FC (USA), Ceará Sporting Club (BRA), Fortaleza Esporte Clube (BRA)

Autor: Lukáš Horníček