10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

Sokol posílí držitel tří ligových titulů, bývalá opora Sparty Praha či Slovanu Bratislava

Pár dní před startem odvetné části sezony 2022/23 dochází ke změně na pozici trenéra brankářů. Po vzájemné dohodě s klubem končí Martin Charvát. Na jaře nově povede trojici gólmanů Pančev, Tetour a Vitásek bývalá opora Sparty či Slovanu Bratislava David Bičík.

David Bičík přichází do Sokola na pozici trenérů brankářů ze Sparty, kde nejprve trénoval ve spolupráci s Michalem Špitem gólmany prvního mužstva, poslední dobou i rezervy letenského celku. Sparťanský odchovanec se vydal na trenérskou dráhu po konci úspěšné kariéry v létě 2020.

Za dvaadvacet let brankářské profesionální kariéry si zachytal v Česku za Spartu, Liberec, Kladno, či Plzeň. Ke 136 startům v tuzemském lize přidal dalších sedm desítek v zahraničí. Mezi nejvydařenější patří angažmá ve Slovanu Bratislava, kde v brankářském tandemu s Dominikem Rodingerem získal v roce 2009 titul mistra slovenské ligy. Další zkušenosti získával v Turecku, kde nastupoval za Mersin İdmanyurdu SK a Karsıyaka SK.

Zkušený brankář bude v Hostouni navazovat na práci Martina Charváta. „Předně bych chtěl říct, že odchod Charviho mě hlavně po lidské stránce velmi mrzí. Kluky posunul a zaslouží si velké díky za jeho odvedenou práci. Věřím, že to není naše poslední spolupráce. Takže Charvi, díky!“ ohlíží se za právě skončenou spoluprací s Martinem trenér Dominik Rodinger.

Místo trenéra brankářů zůstalo volné jen pár hodin. I díky tomu, že po lednovém odchodu ze Sparty, byl bez angažmá bývalý spoluhráč trenéra Rodingera z bratislavského Slovanu. „Museli jsme reagovat. Naskytla se tato možnost a je to možná až zázrak. David je jeden z mých nejbližších lidí, které jsem za svůj život poznal a kdyby nebylo jeho konce v Spartě, tak by tu asi nikdy nebyl a mě by se nepodařilo s ním nikdy spolupracovat. Shoda náhod, načasování, …to všechno nám nahrálo do karet a já se na tuhle spolupráci těším. Určitě naváže na práci, kterou Charvi odvedl a bude s brankáři pracovat 24/7,“ doplňuje hostouňský lodivod.

Autor: Lukáš Horníček | Foto: sokol-hostoun.cz, sparta.cz