4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

ROZHOVOR | Trenér Rodinger o zápase s pražskou Duklou a myšlenkách na postup

Fotbalová Hostouň zažije zítra premiéru v přímém přenosu České televize. Od 18 hodin se totiž bude vysílat její domácí utkání prvního kola MOL Cupu se slavnou Duklou Praha. Jestliže mají Pražané ve druhé lize za sebou čtyři mistrovská utkání, Sokol Hostouň v ČFL teprve jedno. Výhra nad rezervou Dynama České Budějovice je povzbuzením do boje s favoritem. Alespň tak to vidí trenér sokolů Dominik Rodinger.

Co je pro vás Dukla?

Jelikož bydlím v Dejvicích, tak Dejvice rovná se Dukla. Takže mám spousta známých, kteří jsou právě fanoušci Dukly a budou to mít u mě složitý, když budou fandit jim. Nejsem nějaký extra fanoušek, ale vnímám její velmi bohatou historii a velmi si vážím toho, že proti ní můžeme nastoupit.

Jaká je její současná největší síla?

Upřímně přiznávám, že se věnuji zápasu poměrně dost. Ještě více, než týmům ČFL, protože tady už stoprocentně musí dojít k upozornění na silné a slabé stránky. Mluvil jsem jak s trenéry posledních soupeřů Dukly v druhé lize, s pány Kameníkem z Výškova, Holeňákem z Varnsdorfu a nejvíc mi pomohl Lukáš Vácha ze Sparty, se kterým jsem měl i schůzku a předal mi dost materiálu. Touto cestou bych chtěl právě za toto moc poděkovat. Ale mluvit do médií o taktice se nehodí i z důvodu toho, že nevíme zda protočí sestavu nebo přijedou v plné palbě jako minulý rok. Ale mé tušení je, že dostanou šanci hráči z lavičky.

Čím budete soupeři čelit? Je současná forma sokolů na optimální úrovni?

Je moc brzo odhadovat jakou máme formu. Řekl bych, že hrajeme dost podobně, ale jsou určitě fáze hry, kdy ještě máme, v uvozovkách, strach z chyby, z finálního výsledku a nebo selhání. To nás brzdilo hlavně první poločas s Dynamem. Druhý poločas byl naopak už s lepším nastavením hlavy a taky se to ukázalo. Od nedělního tréninku už ukazujeme cestu, jak na Duklu s vírou ve vítězství. Takže pokud utkání zvládneme v hlavě, nebál bych se překvapení v pohodě postupu.

Autor: Jan Murárik