4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

Rozhovor | Trenér Rodinger o sezoně hostouňských sokolů

Hostouň podlehla v sobotu v posledním kole ČFL Vltavínu a skončila desátá. A to i přes to, že získala více bodů, než v minulém ročníku. Trenéra sokolů Dominika Rodingera jsme požádali o sumář sezony.

Foto: Jan Murárik

Hostouň získala více bodů než v minulém ročníku a ustanovila klubový rekord v ČFL. Jaká byla sezona z pohledu trenéra?

Musíme jí rozdělit na podzim a jaro. Podzim se nám povedl jak herně, tak bodově. Pomohl nám konec podzimu, kde jsme získali tři výhry za sebou. Jaro bylo těžší kvůli absenci hráčů ze zdravotních důvodů, ale i nečekaným odchodům Tadea a Stefana Contrerase. Pro klub je to další zkušenost do budoucna. Měli jsme velký rozdíl i v šíři kádru. Když porovnám, jaká kvalita hráčů byla v podzimním zápase na Admiře a opak na jaře, tak je to prostě odraz reality kvality kádru. Ne nadarmo se říká, že jste tak silní, jak je silný váš nejslabší člen kádru. Takže osobně jsem smutný z desátého místa, ale na druhou stranu mě těší, že jsme přenastavili myšlení v klubu. V každé sezoně byl totiž hlavní cíl záchrana.

V kterých zápasech konkrétně se pro váš tým sezona lámala?

Mrzí nás zápas s Karlovými Vary. Do teď mě straší neproměněná šance Mikyho. A nepovedený zápas se Sokolovem. To jsou duely, které jsme měli vyhrát za tři body. Pak bych zhodnotil sezonu jako vynikající, nadstandardní. Teď je to prostě jako sezona smutnější. V sobotu jsme hráli do poslední minuty na Vltavíně o šesté místo v tabulce.

Jak se změní sestava k dalšímu ročníku a kdy začne příprava?

O naše hráče je zájem z druhé ligy. To je ocenění všech, kteří za ten rok dělali maximum pro jejich rozvoj. Takže čekáme, jak dopadnou jednání s týmy, které naše hráče chtějí a poté budeme řešit jejich případné náhrady. Musíme si sednout s předsedou klubu a říct si cíle. Podle toho budeme aktivní na přestupovém trhu. Pokud se budeme chtít držet na vršku tabulky, musíme přivést minimálně tři hotové hráče do základní sestavy. Příprava začíná desátého července a do té doby snad budeme vědět, jak kádr sestavíme.

Autor: Jan Murárik - Vaše Kladno