4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

ROZHOVOR | Tomáš Vaclík o fotbale v Hostouni a své budoucnosti

Zatím je bez angažmá a připravuje se v Hostouni. Pro místní třetiligový klub je největší fotbalovou hvězdou, která kdy absolvovala s týmem plnohodnotné tréninky. Slavný český gólman Tomáš Vaclík (34) v rozhovoru pro Vaše Kladno hovoří o úrovni mužstva Sokola i svých vyhlídkách na budoucnost.

Foto: Jan Murárik

Jak se stalo, že se fotbalově udržujete právě v Hostouni?

Trenér Hostouně Dominik Rodinger mě nedávno pozval na dětský fotbalový kemp, který pořádal klub a zároveň mi nabídl, že s jeho áčkem můžu trénovat. Nabídku jsem rád přijal a nelituji. Ti kluci fotbal umí. Jsem hodně příjemně překvapený. Přijal jsem nabídku i z toho důvodu, že to mám od domova na Smíchově autem dvacet minut.

Kolik takových nabídek jste přes léto dostal?

Nikdo jiný mi takovou nabídku nedal, s nikým jiným než s Dominikem jsem o tom nemluvil.

Udělal jste si za těch několik dnů dojem z toho, jak tenhle vesnický klub dělá fotbal?

Vyrůstal jsem na vesnickém fotbale, takže pro mě není prostředí v Hostouni nic neobvyklého. Ale ne všude se dělá fotbal tak dobře jako v Hostouni. Mají příjemné fotbalové prostředí, super trávník, drží se v třetí lize a to svědčí i o tom, že mají kvalitní tréninky. Jsem rád, že jsem od trenéra možnost zapojit se do tréninků dostal.

Je v tom týmu mladých hráčů někdo, kdo by podle vás mohl jednou hrát stabilně profesionální fotbal?

Co jsem měl možnost vidět, tak ti kluci na to mají. Pár kluků svou kvalitou na profesionální kariéru má, a když budou mít i štěstí, tak určitě můžou jít výš.

Příští týden sokoly čeká pohárové utkání s pražskou Duklou. Tipnete si, jak skončí?

Jsem přesvědčený o tom, že v domácím prostředí Duklu potrápí.

Umíte si představit, že byste někdy za Hostouň chytal?

Někdy v budoucnu ano, ale teď ještě ne (směje se).

Kam teď máte v kariéře namířeno?

Vůbec nevím. Řeším to, telefonuji, nemám časový limit. Upřímně přiznávám, že to bude rychlejší, že už někde budu chytat. Ale gólmanský trh je asi opravdu specifický... Mám představu, co chci, co by příští angažmá mělo obnášet i s ohledem na mou rodinu. Zatím nic takového není.

Zdroj: Vaše Kladno, Jan Murárik