4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

ROZHOVOR | Jiří Hondl: MOL Cup je pro nás srovnání s první a druhou ligou

Fotbalová Hostouň by v aktuálním ročníku ČFL měla patřit k týmům z horní poloviny tabulky. Sokolové prognózu potvrdili výhrou v úvodu sezony nad Českými Budějovicemi. Za dva dny přivítají v pohárovém duelu slavnou Duklu Praha. Předseda klubu Jiří Hondl (na snímku vlevo) se pro Vaše Kladno vyjádřil o významu MOL Cupu pro Sokol a síle mužstva.

Foto: Jan Murárik

Co pro vás pohár znamená?

Pro nás je MOL Cup srovnáním s týmy z první a druhé ligy. Tyhle zápasy nás baví a hrajeme je především pro lidi. Nejsme v nich favority, ale už jsme dokázali ligová mužstva potrápit. V minulosti Vyšehrad, Jihlavu, Mladou Boleslav či Pardubice. Je to dobrá možnost pro kluky ukázat, co v nich dříme. Dává nám to jedinečnou šanci prezentovat náš klub a obec Hostouň v daleko širším měřítku nežli doposud.

Naplnily první výhry v úvodních dvou mistrovských utkáních sezony vaše představy o síle týmu?

Tým vypadá jako dobře poskládaný a solidně doplněný. Hráči, kteří v létě přišli, vypadají slibně a měli by být přínosem. Nicméně ještě úplně uzavřený není. Řešíme ještě jednu, dvě pozice, u kterých bychom si představovali ještě o něco větší konkurenci. Do uzavření přestupového okna ještě nějaký čas zbývá. Víme, co chceme hrát a jak to chceme hrát. Do stavu spokojenosti nám ještě něco málo chybí, ale to postupně doženeme. V zápasech bylo vidět několik akcí, které snesly vysoké měřítko.

Na které příčce byste rád viděl áčko po podzimu?

Těžká otázka. Letos očekávám možná nejtěžší ročník za poslední roky. Nevidím žádné mužstvo, které by mělo zaostávat za ostatními. Soutěž bude vyrovnaná a od prvního zápasu půjde o každý bod, který se bude v konečném součtu hodit. Na podzim budu spokojený s umístěním do osmého místa, respektive s takovou pozicí, která nám vytvoří dobré výchozí podmínky pro jarní část soutěže a konečné účtování. Pokud bychom to nezvládli a měli pobývat na chvostu soutěže, bylo by to pro mě zklamání. Máme svou kvalitu a neměli bychom být v roli outsidera. Otázkou bude, jestli ji dokážeme v ostrém zápase bezezbytku prodat. Předpoklady jsou jedna věc a realita pak druhá.

Zdroj: Vaše Kladno, Jan Murárik