Rozhovor | Dominik Rodinger: Výjezd do Uherského Hradiště splnil očekávání

Hostouňský fotbal těží od založení z týmového ducha a dobré party. A po příchodu trenéra Dominika Rodingera z toho nic neztratil, ba naopak. Pro utužení kolektivu si zvolil trenér netradiční cestu v podobě přípravných zápasů v dalekých končinách. Po cestě do Českých Budějovic, Brna či Bratislavy, čekal letos A mužstvo výjezd do Uherského Hradiště, kde poměřil síly s místní rezervou Slovácka. „Několikrát jsem se v životě přesvědčil, že pokud se chcete posunout, tak jeďte někam, kde jste ještě nebyli,“ nastínil v rozhovoru trenér Sokola svoje krédo k netradičnímu typu cestování.

Dominiku, máme za sebou další střetnutí na Slovácku. Co takové zápasy týmu dají?

Několikrát jsem se v životě přesvědčil, že pokud se chcete posunout, tak jeďte někam, kde jste ještě nebyli. V tomto případě to platilo přesně takto. Velmi silný soupeř, hodně nám připomínal například Plzeň B či Slavii B, kde hrají už kluci, kteří mají zkušenosti s ligovým fotbalem. Už od porady, kterou jsme měli na hotelu a vstupu do kabiny v Kunovicích jsem cítil, že nepůjde o normální přípravné utkání. Kluci byli skvěle nachystaní a těšili se, že si zahrají proti “ligovému” týmu.

A v čem je ten největší rozdíl proti předchozím přípravným zápasům?

Právě v tom, že hrajete s týmem, který má na sobě ten “ligový” dres. A jak jsem říkal předtím. Slovácko mělo několik velmi zajímavých hráčů, ať už domácích nebo zahraniční hráč na levém stoperovi. Je ročník 2003 a Graham, respektive Adis, s ním měli velké starosti. Ne nadarmo udrželi již čtvrtý zapas za sebou nulu vzadu.

Poslední léta se stávají tradicí výjezdy do dalekých končin. Loni to byla Bratislava, předloni České Budějovice a Brno… V čem spatřuješ smysl těchto teambuildingových akcí?

Člověk si musí uvědomit, že od konce října začínáte trénovat ve tmě. A jedete v tomto režimu skoro pět měsíců. Když jsme měli v pátek trénink dopoledne před odjezdem, svítí slunce a je světlo, tak prostě vidíte absolutně jiný drajv, zaujetí a celkovou atmosféru a kvalitu tréninku. Nám ještě vyšlo i počasí na zápase, kde bylo skoro 20 stupňů. Další věc je, že se potkáváme jen na trénink a jedete hned domu. Tady jste spolu dva a půl dne. To uděláte stejně věcí\y jako za 10 dní třeba. Můžete toho maximálně využít v podobě taktiky, videa a podobně. Říkám, osvědčilo se nám to v minulých letech a letos to naprosto předčilo naše očekávání. Ale musel by ses na to zeptat i kluků, my v realizáku to tak cítíme.

Do startu jarní částí sezony zbývají necelé tři týdny, je něco nového v týmu?

Jako kabina máme velkou radost za návrat Pepína Husáka, který je pro nás tou osobnosti pro rok 2023. Byl na operaci, ale už je naštěstí ready. Takže duše kabiny je nadobro zpět. Přišel na zkoušku Brazilec Vitor, který odehrál dva dobré zápasy, i když Slovácko mu příliš nevyšlo. Ale jsme domluveni, že to dotáhneme a dáme tomu šanci. Dokáže nám pokrýt jak kraj, tak střed pole. Jinak se v týmu dějí ještě nějaké změny, ale spíš směrem ven než dovnitř. Ale na to je ještě brzy.