4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

ROZHOVOR | Dominik Rodinger pro VK: Určitě jsme silnější než na jaře

Jeho trenérské metody drží obec Hostouň mezi třetiligovou fotbalovou smetánkou. Dnes povede kouč Dominik Rodinger své sokoly do předkola MOL Cupu v utkání na půdě divizních Hořovic.

Foto: Jan Murárik

Letní příprava na sezonu končí. Co ji charakterizovalo?

Změnili jsme ji proti minulým přípravám ve kvalitě zápasových soupeřů. Už jsme hned od začátku přípravy nehráli s těžkými soupeři, například s týmem z druhé ligy. Letos jsme naopak zápasovou přípravu odstartovali s lehčím týmem, pak se soupeřem na úrovni divize a zakončili ji proti rezervě Teplic. Příprava na podzimní část soutěže byla poměrně krátká, trvala nějakých čtrnáct dnů. Není to moc času...

Jak je na tom mužstvo?

Určitě jsme silnější než na jaře, protože už máme každý post pokrytý dvěma kvalitními hráči. Vznikla velká konkurence, která nám právě v jarních bojích chyběla. Někteří hráči si byli jistí, že budou hrát, což se nyní změnilo ku prospěchu týmu.

Takže po odchodu Tetoura jste spokojený i se složením nové gólmanské dvojice?

Zůstal nám Pančev, který pochopil, že se musí koncentrovat každý zápas na maximální výkon. Má šanci si konečně post jedničky udržet, pokud nebude dělat blbosti. V gólmanské mentalitě výrazně pokročil. Ode mne má zaručenu nějakou dobu hájení. Může chytat v klidu. Může mu konkurovat Saladiak, kterého jsme vzali z Radotína, a jeví se velmi dobře.

Dnes hrajete český pohár v Hořovicích. Považujete tento duel za vrchol přípravy na další třetiligovou sezonu, která začne příští víkend?

Vrchol byl pro mě jako pro trenéra minulý zápas s Teplicemi. To byla generálka se vším všudy. Dnes věřím, že předvedeme výborný výkon, postoupíme a v dalším pohárovém utkání přivítáme doma pražskou Duklu.

Je pro vás pohár hodně důležitý?

Pohár je hodně důležitý, protože přes něj máme šanci pořádně naplnit klubovou kasu jen z účasti v evropském poháru (směje se).

Zdroj: Vaše Kladno, Jan Murárik