4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

ROZHOVOR | David Bičík: Fotbal v Hostouni se dělá na profesionální úrovni

Ještě nedávno trénoval na Spartě a v současnosti dohlíží na gólmany ve třetiligové Hostouni. Legenda pražského klubu David Bičík bude na ně dohlížet také dnes při mistrovském utkání domácích sokolů s Motorletem (16.30 hod.).

Jak jste se octnul v Sokole?

Když jsem nedávno skončil ve Spartě, dal jsem si pár týdnů pauzu. Po nějaké době mě to už zase do fotbalu lákalo, a protože se znám dlouho a dobře s trenérem Dominikem Rodingerem, který o mé chuti vrátit se věděl, tak jsem jeho nabídku přijal.

Musel jste si vyhledat, kde Hostouň leží?

(usmívá se) Na té fotbalové díky výsledkům mužstva a Dominikovi ne, na to ostatní hledání jsou navigace.

Nevadí vám, že klub si hned tak netroufne pomýšlet na druhou ligu?

Nevadí, jsem rád, že jsem se ocitl v klubu, který se chová, jako už by v profesionálním fotbale byl. Všechno je v něm na třetí ligu na velmi vysoké úrovni. A tréninky vedené Dominikem mne baví.

Láká vás obout kopačky, navléct rukavice a začít zase chytat?

Láká, ale moc dobře znám svůj zdravotní stav (směje se). S chytáním jsem skončil…

Zabydlíte se trenérsky v Hostouni?

V klubu jsem rád, dělám si trenérskou třídu a chci získávat co nejvíc trenérských zkušeností. Ale na jak dlouho to je, to netuším. S klubem jsem domluvený, že když přijde nabídka, která se takzvaně neodmítá, mohu hned odejít.

Autor: Jan Murárik