Rezerva zahájí fotbalové jaro v Rynholci s novým trenérem

Hostouňská rezerva vstoupí do fotbalového jara nedělním utkáním proti Zavidovu na umělce v Rynholci. Mužstvo nově povede dlouholetá opora a bývalý kapitán Sokola Jiří Kubát.

B mužstvo se na jaře bude snažit o zázrak. V létě dojde ke zúžení skupin B tříd z pěti na čtyři a s tím je spojen i velký počet sestupujících. Za jistých okolností se může v létě poroučet do okresu z každé skupiny, včetně té naší, až šest mužstev (pozn. počet je odvislý od sestupujících ve vyšších soutěží). V naší čtrnáctičlenné skupině A má před startem nejhorší startovací pozici právě náš rezervní tým, který na podzim posbíral pouhé čtyři bodíky a na místa zaručující záchranu ztrácí čtrnáct bodů.

Na cestě za malým zázrakem v podobě záchrany krajské soutěže povede tým nově bývalá opora hostouňské rezervy a její dlouholetý kapitán Jiří Kubát. Na pozici hrajícího asistenta nadále zůstává František Motlík.

Trenérská dvojice Kubát - Motlík bude mít pro jaro k dispozici i čtyři nové hráče. Mužstvo před startem soutěže posílilo kvarteto ukrajinských hráčů Maksym Kovalchuk, Roman Bahrynivskyi, Pavlo Kokhan a Oleh Zakharchych. Případnou výpomoc pak může očekávat od talentovaných hráčů a současných členů „realizáku“ A týmu Michala Kubáně a Jiřího Lisnera. Tým naopak v zimě přišel o útočníka Jakuba Šikanedra, který se vrací do berounského ČLU.

„K týmu jsem přišel až v půlce února, ale to zásadní jsme ještě stihli a s přípravou jsem celkem spokojen. Naše cíle jsou jednoduché: stabilizovat kádr. Máme spíš dlouhodobou vizi, už teď začneme vlastně budovat kádr na další sezonu,“ řekl pro Kladenský deník před startem jara nový lodivod hostouňské rezervy Jiří Kubát.

Jaro odstartuje rezerva v Rynholci

Návrat do Hostouně ze hřišť s umělým povrchem letos oddálí údržba hřiště. Úvodní jarní duel tak naše rezerva odehraje ve známém azylu v Rynholci, kde v neděli od 17:30 hodin přivítá mužstvo FC05 Zavidov. Poprvé by se tak mělo béčko představit v Hostouni o prvním dubnovém víkendu, kdy má naplánován zápas s Baníkem Libušín. Sezonu Hostouňští uzavřou v neděli 16. června zápasem se sousední Dobrovízí.

Autor: Lukáš Horníček