10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

Preview: Ve středu přivítáme na Zličíně Chlumec

Náročný program pokračuje. Ve středu odehrajeme čtvrté utkání ve dvanácti dnech. A ani tentokrát nás nečeká jednoduchý soupeř. Na zličínskou umělku jsme si pozvali aktuálně třetí celek ČFL skupiny B FK Chlumec nad Cidlinou. Čas výkopu je stanoven na 18:00 hodinu.

8. 2. 2023 (18:15) | Sokol Hostouň vs. FK Chlumec nad Cidlinou

Hřiště: UMT Zličín - U Zličínského hřiště 499/3, Zličín

PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘE

FK Chlumec nad Cidlinou je klub který hraje od sezóny 2019/20 díky získané licenci Českou fotbalovou ligu. FK vznikl z S.K. Chlumec nad Cidlinou. První valná hromada byla svolána na 4. června 1906 a předsedou byl zvolen Ing. Karel Vosátka, místopředseda Jan Fidrant, náčelníkem fotbalového výboru Z. Seidler. První utkání proběhlo v červnu 1906 proti Hradci Králové, kde Chlumec zvítězil 5:0 a nastoupil po vzoru Slavie v červenobílých dresech. ZDROJ

Fotbalový klub Chlumec nad Cidlinou si odbyl třetiligovou premiéru, stejně jako Sokol Hostouň, v sezoně 2019/20. V předčasně skončené „covidové“ sezoně obsadili Chlumečtí 4. místo se ziskem 30 bodů. Přední příčky atakovali i v další nedohrané sezoně, když po osmi odehraných zápasech ztráceli z druhého místa na první Zápy jeden bod. Loňskou, již úplnou sezonu, zakončili se 42 body na 8. příčce. V aktuálním ročníku opět atakují přední pozice ČFL skupiny B. Po podzimní části sezony je Chlumec na Cidlinou na třetím místě s dvoubodovou ztrátou na druhý Kolín a jedenáctibodovou na suveréna soutěže FK Viktoria Žižkov. Pozici nejlepšího střelce mužstva drží v aktuální sezoně středopolař Tomáš Labík (5 branek).

VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ

- žádná vzájemná utkání