10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

Preview: V sobotu narazíme na Spartu

V sobotu dopoledne podruhé v rámci zimní přípravy poměříme síly se Spartou, tentokrát s tou z Kolína. Výkop utkání na půdě druhého celku ČFL skupiny B je naplánován na 10:00 hodinu.

11. 2. 2023 (10:00) | SK Sparta Kolín vs. Sokol Hostouň

Hřiště: UMT Sparta Kolín – Brankovická 1216

PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘE

SK Sparta Kolín je fotbalový klub z Kolína. Byl založen roku 1912. V sezónách 2001/02 a 2014/15 hrál klub 2. českou fotbalovou ligu. V současné době působí v České fotbalové lize, třetí nejvyšší soutěži.

Fotbal má v Kolíně dlouholetou tradici. V roce 1900 byl založen první fotbalový klub AFK Kolín. Rok 1912 je spojen se založením našeho klubu SK Sparta Kolín. Pod tímto názvem hrálo naše mužstvo až do roku 1948, kdy byla činnost Sparty jako subjektu ukončena zákonem a klub byl převeden jako oddíl do Sokola. Později zákonné úpravy začlenily oddíl do odborové tělovýchovy DOS Koramo a pak klub musel převzít název JISKRA podle oboru petrochemie. Klub hrál převážně krajské soutěže. V roce 1990 došlo k osamostatnění fotbalového oddílu a vrací se k původnímu názvu SK Sparta Kolín. ZDROJ

V posledních dvou dekádách se Kolín dvakrát probojoval do 2. ligy, většinu sezon však odehrál v divizi a ČFL. Do třetí nejvyšší soutěže se naposledy vrátil před letošní sezonou, když s přehledem ovládl svoji divizní skupinu C. A nebýt velkého náskoku silné Viktorie Žižkov v béčkové skupině ČFL, měli by Kolínští našlápnuto na druhý postup v řadě. Po podzimu jim náleží druhá příčka s devíti bodovou ztrátou právě na první Viktorku. Pozici nejlepšího střelce mužstva v polovině sezony drží autor 11 branek Jiří Sodoma. Na druhé příčce ve statistice vstřelených branek jsou pětigólový Jiří Vondráček, Dominik Veselý a Oskar Fotr, jenž zahájil zimní přípravu s naším mužstvem.