PŘEDSTAVUJEME VÁM SOUPEŘE #06 - SK Úvaly

SK Úvaly byly založeny v roce 1918 partou dvacetiletých mladíků, kteří sdíleli svoje nadšení pro fotbal. První zápas, který hráli, jako oficiální dopadl celkem dobře, remízou 3:3. Klub není v soutěži nováčkem, minulý rok se umístil na dvanáctém místě s 41 body. V letošní sezóně se nachází na šestém místě.

Historie SK Úvaly

Nadšení pro fotbal se začalo projevovat v Ouvalech už v roce 1918.Místní skupina dvacetiletých mladíků chodila hrát na louky a na plácek před bývalým kinem „LIDO BIO“ . Kopací míč v té době byl pouze sen a tak se hrálo s tak zvaným „hadrákem“.Výsledkem těchto pravidelných setkání mladíků bylo svolání porady na 30.3.1919 v hotelu Křovák. Účelem této schůzky bylo vytvořit společnost, v níž by každý pravidelným měsíčním příspěvkem pomáhal k tomu , aby bylo možno zakoupit alespoň jeden kopací míč později snad i další potřeby nutné pro provoz kopané.A tak bylo po dlouhé debatě ustanoveno „komité pro založení sportovního klubu v Kubalech“. Komité pak na další schůzi upravilo název na Sportovní Klub Ouvaly .

Po několika trénincích mužstvo nastoupilo na hřišti Klánovic. Očekával se velký náklad ,ale mužstva se rozešla remízou 3:3. Mužstvo nastoupilo v sestavě: Suss F., Horálek, Šmíd, Mestek V., Suchomel, Těšík, Řepka, Kunc, Štibínger, Malina, Suss L.

Peníze na činnost se sháněli špatně a tak přišel nápad hrát divadlo. Po představeních byl pořádán tanec.Úspěch divadla byl jak společenský , tak i finanční.

V srpnu 1919 pronajalo obecní zastupitelstvo klubu pozemek u lesa na dobu deseti let.Denně se na úpravě hřiště pracovalo, aby mohlo být otevřeno dne 19.10.1919 ápasem s SK Pečky. Naše mužstvo zvítězilo 8:2.Na první zápas se přišlo podívat 300 diváků.

Od roku 1920 až do roku1925 klub přežíval jen s největším vypětím.

13.1. 1925 byl klubem uspořádán v hotelu Komberce I. karneval sportovců,jehož tradice přetrvává dodnes. V tomto roce se také velkou měrou dobudovalo hřiště a prodloužila se nájemní smlouva do roku 1935.

18.4.1926 bylo otevřeno již ohrazené hřiště zápasem s representační XI. Svazu čs.rotmistrů.

Až do roku 1928 hrál fotbalový klub jen přátelské zápasy a teprve v tomto roce se rozhodl vstoupit do mistrovské soutěže.Od tohoto roku byl název obce změněn na Úvaly a tak i název klubu na S.K.Úvaly.