4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

Představení posil | Sokol posílil o devět talentovaných hráčů

Vedení Sokola v letním přestupovém okně nelenilo. Po odchodu několika opor dokázalo přivést devět nových hráčů. Svoje mířidla na přestupovém trhu opět primárně nasměrovala na talentované hráče z celého Česka.

Graham Etemike (23 let, útočník)

Graham do Hostouně přichází ze Zbuzan, kde odehrál za poslední rok a půl 27 třetiligových zápasů. V loňské sezoně v dresu Zbuzan nastoupil do obou utkání proti našemu mužstvu. V tom podzimním se zaskvěl třemi vstřelenými brankami. Zkušenosti má s českým fotbalem i z Českých Budějovic, kde působil nejprve v dorostu a posléze i v divizním mužstvu Dynama.

Šimon Drda (20 let, záložník)

Šimon přichází do Hostouně z FK Jablonec, kde prošel všemi kategoriemi a v dresu třetiligové rezervy (v pouhých sedmnácti letech) poprvé okusil dospělý fotbal.

Martin Kostka (19 let, útočník)

Martin fotbalově vyrůstal v Dunajské Strede. Od léta 2020 pak působil v akademii 1.FC Slovácko. Na začátku letošního roku si poprvé vyzkoušel tréninkové prostředí třetiligové Hostouně v rámci zimní přípravy a od jarní části sezony působil v našem partnerském klubu SK Slaný, kde nastoupil do 12 divizních utkání a připsal si jednu branku.

Tomáš Mládek (22 let, obránce)

Na roční hostování přichází z Dukly Tomáš Mládek. Talentovaný obránce fotbalově vyrůstal ve fotbalovém klubu Sokol Stodůlky, odkud v patnácti letech přestoupil do pražské Dukly. Zde se vypracoval v jednu z opor dorostu. Dospělý fotbal poprvé okusil v divizní Aritmě. Poslední sezonu pak odehrál za třetiligové béčko týmu z Julisky.

Tomáš Křenek (21 let, záložník)

Dalším hráčem, který rozšíří v Hostouni kolonii odchovanců z Dukly je Tomáš Křenek. Jednadvacetiletý defenzivní středopolař udělal první fotbalový krůčky ve Spartaku Hrdlořezy a SK Junior Praha 1960. Do Dukly přestoupil v žákovském věku a prošel až do B mužstva. Loňské jaro pak strávil na hostování v třetiligových Zbuzanech.

Viktor Freisinger (21 let, záložník)

Viktor prošel všemi kategoriemi akademie AC Sparta Praha a postupem času se zařadil mezi velké talenty strahovské akademie. Velkou kariéru mu zabrzdilo až zranění v covidovém období. Než mu zdravotní stav řekl opět stop, vyzkoušel na jaře 2022 restartovat kariéru právě v rámci hostování právě v Hostouni. Nyní se stává kmenovým hráčem Sokola a pokud mu zdraví dovolí, bude bezesporu patřit k jedné z opor týmu.

Darko Stojanovski (20 let, záložník)

Rodák ze Severní Makedonie s bulharským pasem přichází do Hostouně ze slovinského týmu ND Slovan Ljubljana. Fotbalově vyrůstal v klubu Akademija Pandev Youth (Severní Makedonie), odkud v osmnácti letech zamířil na zkušenou do Slovinska, konkrétně do klubu NK Olimpija Ljubljana U19. Darko se může pochlubit pěti starty v mládežnických reprezentacích Severní Makedonie.

Martin Saladiak (23 let, brankář)

Třiadvacetiletý brankář s fotbalem začal v Modřanech. V žákovském věku pak přešel do Slavoje Vyšehrad, kde prošel všemi mládežnickými výběry a kde poprvé okusil dospělý fotbal v béčku hrající Pražský přebor. V létě 2019 přestoupil v rámci stejné soutěže do Olympie Radotín, kde doposavad odchytal 68 utkání.

Tomáš Kolodziej (19 let, brankář)

Tomášovi začátky s fotbalem jsou spojeny s kluby EG Century a FŠ Litvínov, kde si ho v sedmnácti letech vyhlédla pražská Slavie. Ještě v dorosteneckém věku si svými výkony řekl o zařazení na soupisku béčka sešívaných a v předloňském roce týmu pomohl k postupu do druhé ligy v barážových utkáních. V loňském soutěžním ročníku patřil do kádru staršího dorostu, ale v patnácti zápasech kryl záda gólmanům druholigové rezervy.

Autor: Lukáš Horníček

Foto (zdroj): sokol-hostoun.cz