4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

POSVÍCENSKÁ UTKÁNÍ V ČFL

Konec prázdnin se rovná hostouňské posvícení a k posvícenské neděli neodmyslitelně patří fotbalové utkání místního Sokola. V třetiligové éře jsme doposavad nastoupili ke třem takovým zápasům (v roce 2020 byl zápas odložen z důvodu uvalené kovidové karantény na celé mužstvo).

2019 Sokol Hostouň - TJ Štěchovice 1:2 pp

Premiérové „slavnostní utkání“ jsme odehráli v roce 2019. Po divokém druhém poločase skončilo utkání po základní části 1:1 (za hosty skóroval nynější asistent trenéra Dominika Rodingera Štěpán Kučera). O vítězi v případě nerozhodného stavu tenkrát ještě rozhodovaly pokutové kopy. V nich byli šťastnější hosté.

2020 Sokol Hostouň - Baník Sokolov

V roce 2020 bylo na posvícení naplánováno utkání s Baníkem Sokolov. K němu nakonec došlo až o několik týdnů později (skončilo nejtěsnějším vítězstvím Hostouně 1:0). Na vinně bylo uvalení celého týmu do karantény, z důvodu pozitivních testů C19 u několika hráčů, dva dny před utkáním.

2021 Sokol Hostouň - Povltavská FA 1:0

O rok později se již Hostouň svého fotbalového svátku dočkala. Vítěznou tečku obstarala v 60. minutě dlouholetá opora zelenobílých Štěpán Hájek.

2022 Sokol Hostouň - FK Robstav 1:0

Nejtěsnějším vítězstvím skončilo i loňské posvícenské utkání s klubem FK Robstav Přeštice. O tříbodovém zisku rozhodl již v prvním poločase jedinou brankou utkání Adam Vlasák.