NAPSALI O NÁS:Motlík: Musíme mít široký kádr

Kladensko – Až v neděli zasáhnou do divizních bojů naši dva nováčci čtvrté nejvyšší fotbalové soutěže.

S nulou na kontě bodů pojedou dopoledne na hřiště vysoko favorizovaného pražského Meteoru hráči Velvar.

Náhlý problém v brance, potom, co Majtaník odjel na dovolenou a Prokeš si roztrhl ruku o plot stadionu, promptně vyřešilo vedení klubu přestupem třiadvacetiletého gólmana Františka Marka z Ústí nad Labem, který v uplynulé sezoně odchytal všechna utkání za Lovosice – vítěze divize.

Jinak Velvarští cestují do hlavního města skoro v kompletním složení, tedy i s uzdravenými borci Chrobákem a Šaldou. Pouze Stejskal je stále v trestu.

„Každopádně mužstvo hodně omladíme," prohlásil předseda klubu David Vedral a připomněl, že s Meteorem se střetli v létě v přípravě. Doma mu podlehli 1:2. „Mají výborný tým," uznal Vedral.

Krásných pět bodů má po dvou kolech Hostouň, která by si mohla polepšit, poněvadž v neděli odpoledne hostí Libiš. Celku z Mělnicka bývalý trenér Kabyl (dnes Nymburk) během léta vyfoukl klíčové hráče bez nichž sotva může pomýšlet tak vysoko jako loni.

„Je posvícení, hrajeme doma a určitě budeme chtít potěšit lidi, kterým se chceme odvděčit za to, kolik jich minule přišlo," řekl kapitán František Motlík a se smíchem dodal, že o posvícení většinou vyhrávají, jen prý nesmí přijet Vraný.

„Když mě trenér postaví, bude to můj první domácí divizní zápas," připomněla hostouňská ikona, jež před týden v Rakovníku přispěla gólem k výhře 2:1.

Byla to jeho letošní premiéra, protože od konce sezony laboroval se zraněním. „Moje zdraví není co se týče kolen dvakrát nejlepší. Musím hrát se zatnutými zuby. Chci ale týmu maximálně prospět, takže bolest neřeším," prohlásil a připustil, že během zimy možná půjde na operaci. „Minimálně půl sezony chci ale odehrát," řekl rázně.

Hostouň získala v týdnu další posilu. Ofenzivu přišel podpořit Richard Veverka, který hrával v Teplicích a Ústí nad Labem.

„Zatím se jeví docela dobře," uznal Motlík a dodal, že nemá výhrady k tomu, že se posiluje na úkor hráčů kteří postup vykopali.

Třeba Veverka se náramně hodí, poněvadž forvardi Šilhan a Rouček, bývají zranění.

„Na jednu stranu mě to trošku mrzí, pokud však chceme vyhrávat, nedá se nic dělat. Musíme mít široký kádr a třeba v Rakovníku se nám to podle mého názoru vyplatilo," uvedl Motlík a dodal, že se stejně jako spoluhráči moc těší na 10. září, kdy budou hrát na Kladně zápas roku.

Autor: Jiří Nag

Zdroj: http://kladensky.denik.cz/fotbal_region/motlik-musime-mit-siroky-kadr-20...