NAPSALI O NÁS: Hostouň si prohrát nezasloužila

Tohle byl remízový zápas. Hostouňští si za skvělý výkon v druhém poločase zasloužili vyrovnání, přesto Úvalům podlehli 1:2 (0:1).

Běžela desátá minuta a domácí Sokol mohl vést o dvě branky. Zeman s Roučkem mířili mimo, k nim se s nepřesným pokusem přidal Motlík. Hosté se s nasazením domácích srovnali kolem dvacáté minuty. Pomalu přelévali hru na polovinu domácích a nutili je dělat v rozehrávkách chyby. Po jedné z nich přenesli na tři doteky hru před branku a po centru přes vápno hlavou na vzdálenější tyč otevřeli skóre. „Chyba gólmana,“ poznamenal trenér Martin Čurda.

Jestliže při prvním gólu chyboval Petrovič, pak při druhé brance, která padla nedlouho po změně stran, vyrobili školáckou hrubku hráči před ním. Míč z rohu totiž putoval na střed vápna, kde si ho v klidu úvalský hráč zpracoval a vzápětí poslal pod klacek…

Druhá facka domácí probrala k výbornému výkonu. Na úvalskou bránu se valila jedna útočná vlna za druhou. V 57. minutě se Krndžija dostal zprava do vápna a poslal po deštěm nacucaném trávníku bombu za gólmanova záda. Ovšem to ale také byla v podání Sokola poslední nebezpečná nízká střela. Ostatní šly vysoko vzduchem a nechaly gólmana hostí vyniknout. Chybělo trochu toho štěstí, aby se domácí radovali minimálně z bodu.

"Bohužel, z prvních tří střel jsme netrefili branku. Kdyby se hráči zachovali klidněji, mohli jsme vést a měli bychom na kopačkách více klidu. Kvalitnější soupeři nás v zápasech moc do šancí pouštět nebudou a proto musíme z mála góly dávat. Kdyby plnili všichni, co jsme řekli, že budou hrát, tak jsme nemohli dostat takový druhý gól. V příštím kole se na hřišti Nymburka musíme opřít o hráče, kteří budou ochotni makat a plnit stoprocentně to, co si řekneme. To si vyhodnotíme teď v týdnu na trénincích. Třeba tam překvapíme," hodnotil zápas trenér Martin Čurda.

Sokol je v tabulce jedenáctý a v příštím kole může na hřišti prvního Nymburka (neděle, 16.00 h.) jen překvapit.

Sestava Sokola: Petrovič – Boruta, Motlík, Burant, Krndžija, Marek, Novák, Čurda, Tvrzník, Rouček, Zeman (v druhém poločase střídali Hanuščík za Nováka, Zachariáš za Borutu, Veverka za Roučka).