KD: Roučkova gólová oslava

Hostouň se s první divizní sezonou rozloučila pohodovou výhrou 3:0 se sestupujícími fotbalisty ze Štětí.
„Byl to takový ostřejší přátelák, kdybych to tak řekl. Mohli jsme dát víc gólů, vítězstvím jsme se ale rozloučili, takže nám to vyšlo podle představ," uvedl střelec gólu na 2:0 Michal Zachariáš a se smíchem dodal, že rozlučka se sezonou bude náročná.

Skóre otevřel Tomáš Marek, jenž se na jaře nebývale rozstřílel – trefil se už potřetí. Deset minut před koncem zakončil hostouňskou střeleckou sezonu Tomáš Rouček, pro kterého to byl poslední zápas v zelenobílém dresu. Po faulu na něj se sám postavil k exekuci pokutového kopu, přičemž brankáře poslal na druhou stranu.

„Určený jsem nebyl, myslím ale, že kluci mně ji nechali kopat úmyslně, protože věděli, že se loučím," usmál se šestadvacetiletý rychlík a dodal: „Táta byl spokojený, že viděl poslední gól a byl rád, že jsem to tady pěkně ukončil," řekl s tím, že oba týmy odehrály zápas v klidu bez emocí.

Novým působištěm Roučka je špičkový celek okresního přeboru SK Družec. „Bude to pro mě lepší, Nebudu chodit trénovat čtyřikrát v týdnu a tím si zpříjemním osobní život. To je hlavní věc, kterou jsem chtěl. Těším se na to," uvedl odchovanec Kladna a přiznal, se mu z Hostouně neodchází lehce.

Aby také ano, když tam strávil čtyři pěkné sezony a dokráčel s ní až do čtvrté nejvyššé soutěže

Zdroj

Autor: Jiří Nagy