KD: Hostouň a Vinařice vyhrály oba zápasy soutěže mladších přípravek

Hostouň, Vinařice - Domácím borčíkům se podařilo vyhrát oba zápasy na svých pažitech

V pátek 11. dubna 2017 se za přijatelného počasí odehrály v Hostouni tři zápasy okresní soutěže mladších přípravek. Utkání se odehrála na dohodnutých 2x 15 minut, po diskusi týmy přistoupily na variantu házených autů (zástupci SK Slaný prosazovali auty "kopané", Hostouňští a Buštěhrad jednoznačně auty vhazované, návyky dětí v této kategorii by již měly spíše směřovat ke standardům).

V první utkání sebevědomí forwardi Slaného aktivně atakovali Buštěhrad a dvěma trefami téměř z poloviny se brzy dostali do vedení. V dalším průběhu se již hra vyrovnala, nicméně body putují do Slaného po výsledku 6:3. Ukázalo se, jak je důležité mít v týmu individualitu jakou byl Martin Husák, slánský kapitán, střelec většiny branek, opora týmu trenérky Dany Riegerové.

Pak už ale zaúřadovala Hostouň a projevila se síla týmové hry s podporou komunikujícího brankáře. Hra byla atraktivní a pohledná a výsledek 5:2 odpovídal průběhu. Trenéři Vladimír Táborský a Ladislav Holoubek mohli být spokojeni.

Kluci z Buštěhradu si trochu odpočinuli, trenéři Pavel Heidenreich a Tomáš Horák jim dodali instrukce a i tak bylo jasné, že to co je čeká nebude jednoduché. Nicméně proti domácím vybojovali rovnocenný zápas. Hostouni se podařilo zápas otočit až v samém závěru ze stavu 2:4 na finálních 5:4. Tohle v Buštěhradu hodně mrzí. Možná u některých hráčů chyběla větší touha po vítězství. Určitě lze ale pochválit nebojácného brankáře Dana Čápa, který sbírá svoje zkušenosti teprve od zimní přípravy, dříve nastupoval jako útočník. O branky Hostouně se podělili Michal Šiktanc a Štěpán Holoubek.

Deštivá sobota pak provázela duely hrané ve Vinařicích, kde domácí jednoznačně přehráli oba soky, jak silnou Unhošť, tak i Tuchlovice.

Výsledky 11. kolo:

Hostouň - Slaný "A" 5:2 (2:2)

Slaný "A" - Buštěhrad 6:3 (4:2)

Hostouň - Buštěhrad 5:4 (1:2)

Vinařice - Tuchlovice 6:3 (2:1)

Unhošť - Tuchlovice 13:2 (7:0)

Vinařice - Unhošť 9:4 (4:1)

Další 12. kolo čeká malé fotbalisty v pátek 28. 4. v Buštěhradu od 17 hodin (+Slaný A a Unhošť) a v sobotu 29. 4. v Tuchlovicích od 13 hodin (+Vinařice a Hostouň).

Přijďte je podpořit!

Zdroj: Bohumil Kučera, Kladenský deník