24. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 28. kolo: Sokol Hostouň vs. FC Táborsko akademie (Hostouň)

Do další fáze Krušovického poháru jde šest kladenských celků

Kladensko – Ke Slanému, Tuchlovicím a Doksům, které uspěly v úterním programu I. kola Krušovického poháru fotbalistů, se ve středu připojila další trojice úspěšných z Kladenska. Druhé kolo se hraje o víkendu. Přítočno si před začátkem turnaje přálo, aby došlo k jeho souboji s Hostouní, jejíž trenér Mužík chová k tomuto soupeři respekt. A stalo se. Utkání se sice pro něj nevyvíjelo dobře, poněvadž dvakrát prohrávalo o dvě branky – v půli to bylo 2:4. Po obrátce ale domácí bojovníci zmobilizovali síly a dovedli utkání nejen k remíze 4:4, ale také k penaltám! Dvěma góly k tomu přispěli Jícha a D. Holeček. Otec druhého jmenovaného – Pavel, pak rozhodl rozstřel. Domácí pětkrát pokořili Kukelku, zatímco Svoboda už ve druhé sérii vyzrál na Elmana. Za Hostouň, jejíž sekretář Miroslav Vlček bral vyřazení s nadhledem, poněvadž pět hráčů prý odjíždí o víkendu na dovolenou, tudíž by do dalšího kola nezasáhli, v základní hrací době skórovali Motlík (PK), Zachariáš, Elman a Himl. Hřebeč to na rakovnický Tatran umí. Vyřadila ho v Poháru České pošty a teď znovu! Poločas sice vyzněl pro hosty, kteří ho díky hlavičce Kudely vyhráli, ve druhé půli ale poslaly domácí, kteří potvrdili, že jsou pohárovým týmem, do další fáze zásahy Machuty a Nachtigala. Zaslouženě, protože Hřebeč hrála opravdu pěkně. Pomohli jí také dva borci, kteří mají vyřízené posezonní hostování, a to záložník SK Kladno a Hřebečák v jedné osobě Štěpán Hanzlík, a také její bývalý hráč Marc (Louňovice). Nejsnadněji vyhrála Lhota. V Řevničově vyhrála i s kombinovanou sestavou 8:2 (4:0). V pohodovém duelu se trefili dvakrát Husák s Jiránkem a jednou Chadima, Mantlík, Chaloupka a Vlasatý. „Nevím, jak soupeř, ale my si zahráli dobře, " usmál se trenér Lhoty Miroslav Toncar.