17. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 27. kolo: FC Písek vs. Sokol Hostouň (Burketova)

Cenu doktora Jíry dostal letos František Běhounek

Kladno – Jako již každoročně, byla i letos udělována cena Dr. Václava Jíry. Cena je věnována lidem, kteří svůj život zasvětili dlouholeté a obětavé práci ve fotbalovém prostředí. Tento rok je pro Kladensko významná, neboť jedno z oceněních zamířilo do našeho okresu. Významného ocenění se totiž dostalo dlouholetému svazovému a oddílovému funkcionáři Františku Běhounkovi. Bývalý fotbalista byl nucen skončit s aktivní činností po úrazu kolena, ale hned poté začal s trénováním žákovského mužstva ve Slovanu Kladno. Později byl zvolen předsedou tohoto oddílu, kde působil až do roku 1991. Po přestěhování do Svinařova se ujal funkce trenéra A družstva místního AFK, později byl zvolen i předsedou svinařovského klubu. Pracoval i na úrovni okresního fotbalového svazu. Nejprve se na dva roky stal členem revizní komise OFS Kladno, pak místopředsedou a později osm let zastával funkci předsedy Okresního fotbalového svazu Kladno. Nyní, ve svých dvaasedmdesáti letech, vykonává funkci sekretáře kladenského okresního fotbalového svazu. Františku Běhounkovi ke krásnému ocenění gratulujeme.