10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

9. Zelenobílý korunovační ples fotbalistů

V sobotu proběhl v Hostouni 9. korunovační ples, při kterém se oceňovali fotbalisté za rok 2022. Titul krále hostouňského fotbalu získal útočník Adam Vlasák.

Foto: Lukáš Horníček

Sokol Hostouň navázal v roce 2022 na práci z předešlých let a v povědomí fotbalové veřejnosti se zase o pořádný kus posunul. První mužstvo patřilo v jarní části sezony k předním celkům ČFL a v popředí tabulky se drží i v aktuálním ročníku. Rezervní tým v loňském roce dlouho bojoval o postup do A třídy. A naše mládežnická mužstva? Ty si to rovnocenně „rozdávají“ s týmy, od kterých pár let zpět dostávala příděly.

V sobotu to, kromě oslavy loňského úspěšného roku fotbalového oddílu v Hostouni, bylo především o ocenění nejlepších fotbalistů. V kategorii dospělých si odnesli ceny za první tři místa Adam Vlasák, Lukáš Kosík, David Tetour (A mužstvo) a Martin Hlava, Marek Dědeček, Jiří Inneman (B mužstvo).

V kategorii staršího dorostu promluvili do korunovace i dva hráči přidruženého mužstva ze Švermova. Druhého Marka Hlavsu doplnil na stupni vítězů švermovský Ondřej Frühauf a Adam Nedvěd. V kategorii mladšího dorostu se vešli do první trojky hostouňští hráči: Jiří Fanta, Marek Kučera a Lukáš Kašpar.

Nejlepším hráčem starších žáků za rok 2022 se stal Adam Dhouieb, druhý skončil Jakub Wittner, bronzový pak Jan Tomášek. V mladších žácích byl korunován Ihor Boloteniuk, Jakub Měchýř a Adam Krupička. Pro ocenění v kategorii přípravek si přišli Daniel Smrž, Jan Pešťák, Daniel Kohout a Matouš Rabiška.

Korunování se dočkal i Dominik Rodinger, jež si odnesl za práci a výsledky u A mužstva titul trenér roku. Stejně jako v předešlých ročnících se oceňovali osobnosti. Za rok 2022 se jimi stali Lukáš Horníček a Karel Kukelka.

Velké poděkování patří partnerům klubu a všem, kdo se zasloužili o uspořádání dalšího vydařeného ročníku korunovačního plesu.

PŘEHLED OCENĚNÝCH ZA ROK 2022

A mužstvo (ČFL)

1. Adam Vlasák

2. Lukáš Kosík

3. David Tetour

B mužstvo (1. B třída)

1. Martin Hlava

2. Marek Dědeček

3. Jiří Inneman

U19 | Starší dorost (Krajský přebor)

1. Ondřej Frühauf (2004, Baník Švermov)

2. Marek Hlavsa (2004, Sokol Hostouň)

3. Adam Nedvěd (2004, Baník Švermov)

U17 | Mladší dorost (Krajský přebor)

1. Jiří Fanta (2007, Sokol Hostouň)

2. Marek Kučera (2007, Sokol Hostouň)

3. Lukáš Kašpar (2007, Sokol Hostouň)

U15 | Starší žáci (Krajský přebor)

1. Adam Dhouieb (2008)

2. Jakub Wittner (2008

3. Jan Tomášek (2008)

U13 | Mladší žáci (Krajský přebor)

1. Ihor Boloteniuk (2011)

2. Jakub Měchýř (2010)

3. Adam Krupička (2011)

U9 a U11 | Kategorie přípravek (Okresní soutěž) - bez umístění

Daniel Smrž, Jan Pešťák, Daniel Kohout, Matouš Rabiška

Trenér roku

Dominik Rodinger (trenér A mužstva - ČFL)

Osobnost roku

Lukáš Horníček (vedoucí A mužstva, sekretář klubu)

Karel Kukelka (vedoucí B mužstva)

HLAVNÍ PARTNEŘI

Obec Hostouň

HGS, a.s.  -  facility management a správa budov

CEJS Group a.s. - silný mezinárodní holding úklidových společností působící na trhu střední Evropy

Respect Group - nadnárodní korporátní pojišťovací makléř pro firmy a podnikatele. Makléř roku 2018

Asset Media - mediální a komunikační agentura pro malé i velké společnosti. komplexní péči v oblasti reklamy

Autonoma s.r.o. - vysoký standard komplexního a kvalitního zajištění servisu vozů všech značek, včetně karosárny, lakovny a likvidace pojistných událostí.

Proplusco Group s.r.o - pracovní a personální agenturou

Agentura Plus s.r.o. - poskytování služeb v oblasti personalistiky

SBS Security - bezpečnostní agentura

ČSAD MHD Kladno - dopravní společnost, člen největší evropské dopravní skupiny Arriva Group