10. Zelenobílý korunovační ples fotbalistů

V sobotu proběhl v Hostouni jubilejní 10. korunovační ples, při kterém se oceňovali fotbalisté za rok 2023. Výborně zorganizovaným večerem provázel tradičně Vlasta Korec. Titul krále hostouňského fotbalu za rok 2023 si převzal z rukou osobnosti plesu Františka Straky brazilský fotbalista Diego Siqueira. Ocenění za fotbalistu desetiletí si odnesla dvojice Tomáš Marek a František Motlík.

Foto: Lukáš Horníček

Sokol Hostouň navázal v roce 2023 na práci z předešlých let a v povědomí fotbalové veřejnosti se zase o pořádný kus posunul. První mužstvo upoutalo pozornost fotbalové veřejnosti především v podzimní části sezony 2023/24, kdy dlouho opanovalo třetiligovou tabulku, nakonec mu v polovině soutěže patří druhé místo. A naše mládežnická mužstva? Ty si to rovnocenně „rozdávají“ s týmy, od kterých pár let zpět dostávala příděly.

V sobotu to, kromě oslavy loňského úspěšného roku fotbalového oddílu v Hostouni, bylo především o ocenění nejlepších fotbalistů. V kategorii dospělých si odnesli ceny za první tři místa Diego Siqueira, Zdeněk Hucek, Lukáš Kosík (A mužstvo) a Marek Dědeček, Jakub Štýbr, Jakub Svoboda (B mužstvo).

V kategorii staršího dorostu promluvili do korunovace i dva hráči přidruženého mužstva ze Švermova. Druhého Arsenii Lopuliaka doplnil na stupni vítězů švermovský Matěj Kraus a Jiří Kraus. V kategorii mladšího dorostu byli korunováni hráči: Matěj Šíp, Radek Trousil a Tadeáš Holec.

Nejlepším hráčem starších žáků za rok 2022 se stal Matěj Křtěn, druhý skončil Daniel Čáp, bronzový pak Miroslav Holuša. V mladších žácích byl korunován Ihor Boloteniuk, Matyáš Vrkoč a Lukáš Burgr. Pro ocenění v kategorii přípravek si přišli Antonín Tyxa, Zuzana Zelenková, Marek Lipovský a Jiřinka Šedivá.

Korunování se dočkal i Dominik Rodinger, jež si odnesl za práci a výsledky u A mužstva titul osobnost roku. Stejné ocenění obdržel i letitý srdcař klubu a stěžejní muž vzestupu hostouňského fotbalu Zdeněk Mužík.

Vzhledem k jubilejnímu 10. ročníku si připravili organizátoři plesu překvapení v podobě korunovace nejlepšího fotbalisty desetiletí. Vzhledem k tomu, že hlasování bylo těsné, si ocenění odnesl jak Tomáš Marek, tak František Motlík.

Velké poděkování patří partnerům klubu a všem, kdo se zasloužili o uspořádání dalšího vydařeného ročníku korunovačního plesu.

PŘEHLED OCENĚNÝCH ZA ROK 2023

A mužstvo (ČFL)

1. Diego Siqueira

2. Zdeněk Hucek