22. 2. 2020 (10:00) | Sokol Hostouň vs. FK Hořovicko (UMT Rynholec)                                                  29. 2. 2020 (13:00) | Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Hostouň (Strahov)

A tým | Hostouň vyhrála v Rakovníku

Ve druhém přípravném utkání změřili Hostouňští síly s divizním Tatranem Rakovníkem. Konečné vítězství 4:1 vypadá přeci jen přesvědčivěji než samotný průběh hry. Dvě branky vstřelil Vegricht, po jedné přidal Hájek a Marek.

Foto: Zuzana Šůsová

Několik dní před samotným zápasem proběhlo v mužstvu několik změn. O zahraniční angažmá projevily zájem dva důležité články Hostouňského mužstva Ivan Baratynskyy a Karel Charvát. Ti tak doplnili Vladimíra Kolmistra, který zkouší štěstí v cizině již od ledna. Naopak v mužstvu se v týdnu objevily tři potencionální posily z Balkánu - brankář Fikret Karajbic, záložník Aldin Šišić a obránce Haris Šehić. Poslední dva jmenovaní se objevili v druhém poločase dnešního utkání na Tatranu. Do zápasu zasáhli i další tři hráči, kteří jsou v kádru Hostouně již o ledna. Od začátku zápasu nastoupil záložník Ondřej Brejcha a útočník Radek Smékal. Do druhého poločasu nahradil v brance Czehowského Jaromír Rojík, který je stále kmenovým hráčem divizních Klatov.

Do samotného utkání vstoupili Hostouňští s velkou vervou a několikrát se dostali k nebezpečnému zakončení. Žádné z nich však nedokázali zužitkovat. V průběhu úvodní půle se začali osmělovat i domácí, ale ani jejich střely nenesly gólové parametry, a tak o přestávce zůstalo skóre 0:0.

To se mohlo měnit několikrát zkraje druhého poločasu. A pokaždé ve prospěch Tatranu. V brance však podržel Hostouňské vynikajícími zákroky Rojík. Jako první se tak radovali zelenobílí. Po rychlém protiútoku našel centrem ve vápně novic v týmu Šehić Hájka, který se nemýlil. Vzápětí sice dokázali odpovědět domácí brankou Vrány, ale o dalších několik minut později vstřelil vítěznou branku kapitán Marek. V závěru utkání už měli Hostouňští zápas pod kontrolou a vstřelili další dvě branky. O obě se postaral Vegricht. V prvním případě dokázal zužitkovat přihrávku Křižky. Druhou branku vstřelil z nařízeného pokutového kopu po faulu na Šišiće.

"Musíme přiznat, že soupeř měl po obrátce tři vyložené šance, a kdyby je skvěle nevychytal brankář Rojík, mohl vypadat výsledek jinak," chválil po utkání brankáře Ivan Pihávek pro Kladenský deník.

TJ Tatran Rakovník vs. Sokol Hostouň 1:4 (0:0)

Sestava: Czehowsky (46. Rojík) - Zahranychnyy (46. Šehić), Trapp, Krupička, Hovorka - Borák, Marek, Brejcha (70. Křižka), Kabele - Hájek (78. Šišić), Smékal (60. Vegricht)

Branky: 68. Vrána - 66. Hájek, 74. Marek, 77. a 84. (p.) Vegricht

Autor: Lukáš Horníček | Foto: Zuzana Šůsová