29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

4. kolo, 13. 09. 2017

Sokol Hostouň 2 : 3 SK Zlonice

Sestava Hostouň: Jan Musel, Matěj Krátký, Matěj Šíp, Matěj Šíp, Šimon Potužník, Oleh Fedorovych, Jiří Šesták, Jakub Pospíšil, Dominik Mráček, Jiří Fanta, Antonín Unger, Šimon Rákos, Lukáš Hašpl, Petr Milota, Lukáš Kašpar, Luboš Tříska, Lukáš Lejsek, Jiří Fanta

Počet diváků: 120

Hřiště: Hostouň

SK Zlonice:

Komentář k zápasu:

13.9. měli mladší žáci na programu další mistrovské utkání, tentokrát na domácím hřišti v Hostouni s mužstvem Zlonic. Mužstvo jsme doplnili  třemi hráči ze starší přípravky. Jirkou Fantou, Kašpim a Matějem Šípem. V první polovině zápasu se čekalo velmi  dlouho na první gól. Naši hráči soupeře přehrávali, ale vůbec se nám, a to  během celého zápasu, nedařila finální přihrávka a zakončení.  Soupeř nám dal z ojedinělého útoku gól, a tak poločas skončil 1:0 ve prospěch soupeře. Přesto, že se našim hráčům nedala upřít snaha i po přestávce se obraz hry nezměnil. Soupeř zvýšil na 2:0 opět z ojedinělé akce a zápas se zdál být rozhodnutý. Naši kluci se ale  nevzdali a po gólu Jirky Fanty, který se odvážil vystřelit levou nohou a prostřelil brankáře, jsme zvýšili úsilí a především Matěj Šíp příkladně bojoval  a svojí  technikou platil na soupeře. Několikrát se hezky uvolnil a přihrál před branku soupeře, ale naši hráči šance neproměnili. Nakonec ho jeden se soupeřů po uvolnění  fauloval a rozhodčí správně odpískal penaltu. Jirka Fanta  se přihlásil, že  jí chce kopnout a bylo to dobré rozhodnutí, protože jí  proměnil a srovnal tím skóre zápasu na 2:2. Z projevu soupeře se zdálo, že vzhledem k průběhu  zápasu je s výsledkem spokojen, ale my jsme chtěli vyhrát. Přišly i šance, které jsme ale opět nedokázali proměnit a  zápas zcela otočit. Bohužel jsme ale ztratili po několika chybách míč uprostřed hřiště a jejich střední obránce proběhl středem hřiště a přihrál do strany spoluhráči a nepříliš povedená střela skončila v naší bráně. Naše nedůraznost, a nedostatečné vracení s protihráči se nám vymstilo. Vzhledem k průběhu zápasu jsme si zasloužili lepší výsledek, ale takový už je fotbal. Z našich hráčů zaslouží pochvalu většina hráčů. Musíme ale zlepšit pohyb bez míče, nebát se osobních soubojů, neztrácet zbytečně míče díky špatným přihrávkám a zlepšit technické  dovednosti s míčem. Přes všechny uvedené negace, ale mám radost, že jsme se snažili hrát fotbal a jen nenakopávat míče dopředu. Věřím, že se budeme už jen zlepšovat a postupně odstraňovat nejen individuální chyby a nedostatky jednotlivých hráčů, ale zlepšíme i souhru před brankou soupeře, abychom se více dokázali gólově prosadit.

Jaromír Boháč

trenér