VK: Z Hostouně jde v divizi strach. Hrobce si odvezly trojku…

Před deseti roky byste hostouňský Sokol marně hledali ve vyšších soutěžích než je okresní přebor. Po výhře nad Hrobci 3:1 (1:1) je jedničkou v okrese Kladno…

Sokolové nastoupili po dvou výhrách proti Hrobcům se zdravým sebevědomím a Hrobce to pocítily od prvních minut. Hostouňští soupeři postavili na své polovině nepřekonatelnou hranici, přes kterou hosty dlouho nepouštěli. Sami pak tlak i dobrý fotbalový projev přetavili v úvodní branku utkání. Centr zprava zpracoval Šilhan pro Gajeckého a ten se, stejně jako v Lípě, nemýlil. Dva zápasy - tři góly, tomu se říká dobrý nákup!

Sokolové dál branku Hrobců ohrožovali střelami zdálky, a když se dostali do náznaku vyložené šance, pomezní rozhodčí je zastavil zvednutým praporkem. Postupem času však začali hráči v zelenobílých dresech působit dojmem, že další branky přijdou automaticky a hosté je bleskovým výpadem posadili zpátky na zem. Únik Hrobců z pravé strany se zřejmě dal řešit důsledněji. Stačilo jen poslechnout varování trenéra Haška, který na střelce Hrobců předem upozorňoval…

Z kabiny se o přestávce ozývaly hromy blesky. A hromobití Sokoly probralo. Soupeře opět zamkli v jeho teritoriu a sami hrozili. Marek netrefil míč na malém vápně, Trnka mířil krásně pod břevno, ale góly zařídili Šilhan s Dukátem. První po rohu hlavou, druhý umístěnou střelou z levého rohu vápna. Hostouňští, kteří v tabulce přeskočili SK Kladno, se historicky ocitli poprvé jaké fotbalový lídr kladenského okresu!

„O přestávce jsem si k výkonu řekl své, a že to bylo slyšet až na hřiště? Občas to je potřeba,“ smál se po utkání trenér Zdeněk Hašek a dodal, že Hrobce hrály velmi dobře.

Sokolové jedou příští sobotu do Rakovníka (10.15 h.).

Góly: Gajecký, Šilhan, Dukát - Slavíček

Sestava Sokola: Kudrna – Tichý, Hanuščík, Motlík, Krndžija, Novák, Marek, Hájek, Kabele, Gajecký, Šilhan (v prvním poločase zraněného Tichého střídal Burant, v druhé půli šli na hřiště Trnka za Gajeckého, Gibilov místo Kabeleho, Dukát místo Nováka, Trnka za Gajkovského).

Nejlepší Sokol podle VK: Marek