20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

VK: Trenér Hašek: Proti Ostré určitě nezalezeme

Divizní Sokol dnes odpoledne čeká první velká konfrontace s fotbalově velmi silným soupeřem. Na hřišti v Hostouni se představí tým Ostré, neboli druhý celek tabulky hostí třetí (16.30 h.). Kouč Sokola Zdeněk Hašek poskytl Vašemu Kladnu předzápasový rozhovor.

Začíná Sokolu podzim pravdy?

Ostrá patří ke špičce naší divizní skupiny. Troufám si říct, že nás čeká nejtěžší zápas.

Není Hostouň v tabulce nahoře až příliš brzy, nemůže jí to paradoxně ublížit?

Myslím, že to je naopak dobře, že jsme tak vysoko. Přehráli jsme sice soupeře z dolní poloviny tabulky, ale právě z tohoto pohledu jsou pro nás získané body velmi důležité. Svým způsobem nám odpadají starosti, jak se dostat z dolních pater nahoru, na klidné příčky. Teď se můžeme soustředit jen na své výkony. Nás to staví mezi lepší mužstva. Na druhou stranu nám nyní v dalších soupeřích nastává období, kdy každá výhra pro nás bude rovněž hodně důležitá, protože musíme svou kvalitu v konkurenci ostatních týmů potvrdit.

Mužstvo na to máte. Je pro trenéra svazující, když mužstvo dobře šlape a on má téměř na každý post v sestavě rovnocennou konkurenci?

Zaplať pánbůh, že takové mužstvo mám (usmívá se). Konkurence v týmu ho kvalitativně posouvá dál. Samozřejmě, trenér to má v takovém případě s postavením základní sestavy proti silnému soupeři těžší, než kdyby moc na výběr neměl, kdyby mu na soupisce zůstalo dvanáct hráčů, a prakticky každý věděl dlouho dopředu, že nastoupí.

Čeká dnes diváky taktikou svázaný zápas?

V týmu je veliká motivace vyhrávat. Určitě nebudeme zalezlí!

Jan Murárik, zdroj