VK: Sokol si nechal vybrat hnízdo

Sokol Hostouň podlehl doma Rakovníku 1:2 (0:1)

Hosté na jaře zachraňují divizní příslušnost a každý další vybojovaný bod má pro ně cenu zlata. Přitom v Hostouni nemuseli získat ani jeden. Stačilo, aby sokolové proměnili vyložené šance. Kabele už v druhé minutě nedal z malého vápna, Viduna orazítkoval břevno, a tak platilo nedáš dostaneš - pět minut před poločasem zapadla za Kudrnu sražená střela.

Rakovník šel i po změně stran pro body potřebné k záchraně. Hned v první minutě zachránila Sokol tyč, v šesté po průniku do vápna však udeřilo podruhé. Domácí si uvědomili, že téměř tři stovky diváků jim nemají za co zatleskat, zabrali a zkušený Trapp v šedesáté minutě na chvíli prolomil střelecké trápení domácích.

Po něm přehlídku výborných zásahů gólmana Tatranu podpořili Kolmistr či Motlík, který den předtím dvěma krásnými góly z trestňáku pomohl béčku k výhře v Klobukách.

Snahu o vyrovnání ztížil sokolům sudí, který poslal střelce branky za ostřejší souboj předčasně do sprch. Prošláplou Kabeleho achilovku ocenil posléze jen žlutou a Tatran se radoval ze tří bodů.

Sestava Sokola: Kudrna - Charvát, Trapp, Viduna, Vašák, Marek, Kulhavý, Kabele, Kolmistr, Hájek (Kadlec, Motlík, Dukát, Dunderovič, Krndžija, Linc).