VK: Sokol se v Rakovníku bál o body

Hostouňský Sokol se do sobotního odpoledne ocitnul v tabulce divize B na druhém místě. K zopakování historicky nejlepšího umístění klubu Sokoly dostala výhra v Rakovníku 2:0 (1:0).

Sokolové přivezli z venku druhou výhru v řadě bez obdrženého gólu. Tentokrát za čistým kontem stál výborný Kudrna. Ten své mužstvo držel na výhře zvláště od sedmdesáté minuty, kdy domácím bravurně zneškodnil naprostou tutovku. I dalších dvacet minut se vinou výpadku zálohy Hostouně měl totiž co ohánět.

A hosté si zahrávali nejen se ztrátou výhry, ale při troše štěstí na domácích kopačkách se mohli také rozloučit s jakýmkoli bodovým ziskem. Hostouňští přitom hodinu měli zápas ve svých rukách. Půl hodiny nedovolili Rakovníku ohrozit ani náznakem ledově klidného Kudrnu. Obrana, která nastoupila patrně v nejlepším podzimním složení Krndžija, Motlík, Trapp, Hanuščík a před nimi Burant, šlapala jak skvěle seřízený stroj. Když domácí zazlobili na své levé straně, přesunul tam trenér Hašek Krndžiju a opět to byl z jeho strany vizionářský tah. Krndžija ožil, více se dral do útoku a z jednoho po narážečce se Šilhanem gólmana prostřelil. Jeho návrat v druhém poločase na pravou stranu jej vrátil do průměrných výkonů.

Vůbec druhá půle byla ze strany Sokola velmi slabá. Domácí vycítili šanci a podobně jako hosté v první půli přitlačili nyní Hostouňské k jejich vápnu. Šilhan na hrotu byl najednou příliš daleko od záložníků, takže míče od něj marně hledaly správné adresáty... S ubývajícím časem k devadesáté minutě vsadili Rakovničtí vše na útok a do otevřených zadních řad v posledních vteřinách ještě vyrazil Hájek a úspěšným sólem završil skóre zápasu.

"I když jsme se o výhru ke konci strachovali, naše výkony po šesti kolech nejsou dílem náhody," konstatoval Jiří Hondl, předseda Sokola.

"Jsem spokojený jen s výhrou a třemi body. Poločas jsme dominovali na míči a naše hra se mně líbila. Po návratu z kabiny jsme začali zmatkovat, zbytečně jsme se zatáhli a koledovali jsme si o gól. Výhru jsme urvali nakonec silou, ale náš výkon byl od prvního poločasu v tom druhém zcela odlišný. Někteří hráči nedodržovali, co jsme si řekli o přestávce. Vadí mi také, že se příliš na hřišti rozčilujeme, což nás rozptyluje od hry. Vzhledem k tomu, že náš teď čekají mnohem těžší soupeři, musíme na našem fotbale zapracovat," zhodnotil výkon Sokola jeho trenér Zdeněk Hašek.

Sokol na svém hřišti příští neděli přivítá Ostrou (16.30 h.).

Sestava Sokola: Kudrna - Krndžija, Motlík, Trapp, Hanuščík, Burant, Kabele, Marek, Gajecký, Hájek, Šilhan (střídali v druhém poločase Trnka za Hanuščíka, Dukát za Gajeckého, Charvát za Dukáta, Gibilov za Buranta).