29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

VK: Sokol se sklonil před lepším týmem

Hostouňský Sokol prohrál před domácím publikem s Brozany 1:4 (0:2) a dál se trápí záchranářskými starostmi.

Utkání vybočilo z divizního průměru zhruba dvacet minut v druhém poločase. To se oba týmy rozhodly hrát fotbal nahoru dolů, akce diváky bavily a došlo i na několik velmi pěkných střel. V té době také padly poslední dva góly. Jediný Sokola vsítil bývalý skvělý kanonýr Zachariáš a naznačil tím, že by zvládl ohrozit branku soupeřů třeba už od začátku utkání.

Tři branky padly po chybách v domácích řadách, jedna padá na vrub gólmana, který neudržel míč v rukavicích. Ovšem všechny góly vyšly z kvalitnějšího fotbalu Brozan, které aspirují na roli postupujícího týmu.

Na výkonu hostouňského mužstva tentokrát musíme pochválit chuť střílet. Tři pokusy Buranta, který rozechvěl břevno a dva Marka potěšily zmrzlé publikum kolem hřiště. "Brozanům jsme zápas ulehčili. Nedostupovali jsme jejich hráče, nechávali jsme ji ve vápně prostor. Dalo se s nimi hrát po zemi, ale to my jsem asi moc nechtěli..." uvedl po utkání Tomáš Marek.  "Prohráli jsme zcela zaslouženě," poznamenal šéf Sokola Jiří Hondl. "Kdybychom nedělali ty osudové chyby, tak Brozany zase o tolik lepší nebyly. Fotbalovější ano, to se jim musí nechat. Nedostupovali jsme hráče, všechno nám trvalo strašně dlouho. Musíme hrát víc po zemi a musíme si víc dovolovat. Hlavně mladší hráči. Teď je potřeba zvednou palice, nabrat sebedůvěru a získat body příští víkend v Úvalech," dodal kapitán František Motlík.

Sestava Sokola: Kudrna - Krndžija, Motlík, Vlasatý, Vašák, Hanuščík, Burant, Marek, Čurda, Novák, Zeman (střídal v prvním poločase Zachariáš za Zemana, v druhém Rouček za Čurdu, Trnka za Krndžiju, Šilhan za Vašáka).

Zdroj: Jan Murárik, Vaše Kladno