VK: Posila Gajecký: V Hostouni mě fotbal baví

Minulou sobotu dopoledne podepsal smlouvu se Sokolem a odpoledne pomohl týmu dvěma góly k výhře v České Lípě. Nový útočník Sokola někomu připomíná pohybem Honzu Kollera, jinému zase anglického útočníka Petera Crouche. Když bude Vojtěch Gajecký (22) ve střelecké úspěšnosti pokračovat, slavné hráče připomene fanouškům také jejich výtečným "čuchem" na góly!

Prošel jste Vltavínem, Blšany, Aritmou a pražskou Duklou. Co vás zavedlo do Hostouně?

Perspektiva mužstva, dobré jednání a trenér s dobrou fotbalovou pověstí (usmívá se).

Bylo jednoduché zapadnout do herního stylu Sokola?

Jednoduché jsem to neměl, protože jsem místo v útoku nastoupil na pravé straně zálohy, kde nejsem zvyklý hrát, takže jsem měl problémy najít si vůči spoluhráčům správné postavení. Ale kluci mi s tím skvěle pomohli a já se mužstvu odvděčil těmi góly. Za těch několik dní můžu klidně říct, že mě fotbal v Hostouni baví.

Chcete se prosadit na hrot útoku?

Chci, ale přes Míru Šilhana to bude těžké (směje se). Bylo by fajn nastupovat vedle něj. Když to na hrot nepůjde, budu rád za jakýkoli post v sestavě.

Dal jste někdy v prvním zápase v novém týmu dvě či více branek?

V prvním zápase ne (směje se), ale více než jeden gól jsem několikrát v kariéře dal.

Jaký je váš pohled na úroveň divizního fotbalu?

Myslím si, že divize je mnohdy podceňovaná soutěž. Podle mých zkušeností je lepší jít v osmnácti hrát divizi, než si prodlužovat kariéru v juniorské lize. Chlapský fotbal je o něčem jiném.

Fotbalem v divizi si příliš peněz nevyděláte. Čím se živíte?

Ukončil jsem studia na vysoké škole a začal jsem pracovat v jedné účetní firmě v Praze.

Máte nějaký fotbalový cíl?

Dostat se v Hostouni do základní sestavy, něco s klukama vykopat a potom, když přijde nabídka z profesionálního fotbalu, tak budu jedině rád.

Jan Murárik, zdroj