20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

VK: Placírka Štěpána Hájka. Můžeme hrát ještě líp

Zápasem s Benátkami nad Jizerou jsme symbolicky zakončili první část zimní přípravy. Nutno říct, že mezi hráči jde o tu méně oblíbenou, přesto nezbytnou složku tréninku na jarní část sezony.

Týdenní proces v lednu začínal vždy dvěma tréninky zaměřenými na kondici a sílu. V pondělí ve večerních hodinách jsme „ovládli“ atletickou halu na Sletišti a v úterý nás čekal kruhový trénink v prostorech kladenského sportovního gymnázia. Středeční volno jsme všichni uvítali a využili ho k regeneraci před vrcholem týdne v podobě tréninku na hřišti a přípravného zápasu. Na čtvrteční trénink ve Švermově jsme se všichni těšili, přestože nebyl o nic lehčí než pondělní atletická hala nebo úterní kruhový trénink. Na umělé trávě jsme v lednu a první únorovou sobotu sehráli po dvou přípravných utkáních.

V prvním jsme v Uhříněvsi  porazili juniorský výběr Bohemians Praha 1905. Už v něm se ukázala velká morální síla našeho týmu. Dokázali jsme otočit nepříznivý vývoj skóre ze stavu 0:2 na 3:2. V dalším zápase na hřišti v Rynholci jsme přehráli divizní Hořovicko. Zápas sice komplikovalo vydatné sněžení, ale i přesto jsme od úvodního hvizdu měli hru pevně pod kontrolou a konečný výsledek 4:0 jasně odrážel dění na hrací ploše.

Třetím soupeřem byla juniorka FK Teplice. Celek ze severních Čech nás od začátku zaskočil přesnou a rychlou hrou a brzy se ujal vedení 2:0. Opět se však potvrdilo, že ani za nepříznivého stavu neházíme flintu do žita a ještě do poločasu jsme zvládli zvrátit skóre v náš prospěch. Vedoucí celek české části juniorské ligy jsme nakonec porazili 5:4. Zatím poslední zápas jsme odehráli proti třetiligovým Benátkám nad Jizerou. První poločas nabídl podle mne zajímavý fotbal s několika šancemi na naší straně. Ty bohužel zůstaly nevyužity a tak zkraje druhé půle udeřilo na druhé straně. Do třetice jsme však zvládli nepříznivý vývoj otočit v náš prospěch a dvěma slepenými góly jsme vyhráli 2:1.

Bilance čtyř výher ve čtyřech zápasech je pozitivní, ale nesmíme ji přeceňovat. Věřím, že můžeme předvádět ještě lepší fotbal. Do každého zápasu samozřejmě jdeme s tím, že ho chceme vyhrát, ale v přípravě je nejdůležitější kvalitně trénovat a pokud možno najít optimální složení kádru pro jaro.

Kromě stopera Motlíka se nám zatím vyhýbají zranění, což je důležitější než výše zmíněná čtyři vítězství. V únoru nás čeká mnohem více tréninků na hřišti a tím pádem budeme mít více prostoru pracovat také na taktice.