VK: Hostouňskou sílu ucítila také třetí liga

Divizní Hostouň porazila třetiligové Benátky nad Jizerou 2:1 (0:0). Sokolové v zimní přípravě zatím nepoznali hořkost porážky.

V prvním poločase poslali trenéři Sokola na trávník rýsující se nejsilnější sestavu a Benátky se téměř nedostaly do gólové šance. Zato u jejich branky to do přestávky čtyřikrát zle hořelo. Sokolům dobře šlape rozestavení 4 - 1 - 3 - 2, ale síla mužstva by nic neztratila ani ve složení 4 - 2 - 3 - 1, kdy se k Markovi před obranu posune Věchtík a na hrotu zůstane jen kanonýr Hájek.

Ten také po změně stran přidal další gól ve šňůře přípravných utkáních, kdy se dosud trefil v každém. Na paty mu šlape střelec další hostouňské branky Gajecký. Sokolové oproti minulé sezoně získali tři výborné útočníky s tahem na branku - Kolmistra, Gajeckého a Hájka, přičemž Kolmistr nejenže už branku také vstřelil, ale na mnoho jich oběma svým spoluhráčům nahrál. Hosté, byť po změně ve složení hostouňského týmu získali mírnou převahu, skórovali pouze jedinkrát, jinak naráželi na Pettíkem dobře organizovanou obranu.

"Příprava jde tím směrem, kterým požadujeme. Disponujeme silným základem patnácti hráčů, které můžeme různě prostřídat. Diváci dnes viděli hodně běhavé i organizované utkání. Hlavně v prvním poločase. Po hezké akci jsme srovnali skóre a presinkem jsme si vybojovali i druhou branku, když jsme soupeře donutili chybovat. Těší mě, že jsme porazili třetí ligu," uvedl pro Vaše Kladno trenér Zdeněk Hašek.

Sestava Sokola: Kudrna - Stojka, Hanuščík, Trapp, Charvát - Marek - Kabele, Věchtík, Kulhavý - Kolmistr, Hájek (Střídali: Linc, Pettík, Krndžija,  Viduna, Gajecký, Podobský, Gibilov, Mach).