VK: Hostouň v derby padla

Velvary si v malém derby poradily s hostouňským Sokolem 2:0 (1:0) a upevnily si první místo v tabulce.

Do dvacáté minuty mohlo na ukazateli skóre svítit 2:1 pro Hostouň. V první velké šanci domácí jen těsně minuli bránu, na druhé straně s notnou dávkou smůly nepropasírovali míč za gólmana Gajecký či Hájek. Více ze hry po zbytek poločasu už měli Velvarští. Obrana Sokola na těžším terénu makala na plné obrátky a Kudrna pochytat dobrých pět gólovek. Na šestou v nastavení nestačil. Domácí tak zúročili vypracovaný tlak.

Po změně stran se fotbal odehrával mezi vápny. Z prostoru před hostouňským padl druhý gól, když Velvarští zužitkovali nepřímý volný kop. Snížit mohl Sokol v 67. minutě. Ťukes mezi Gajeckým, Hájkem, Markem a Trnkou poslal bojovník Burant do vápna Hájkovi, který šanci na pětce promarnil. Jak trefit bránu předvedl v 88. minutě Marek po centru Hanuščíka. Gólman ovšem stál, kde měl. Stejně se vedlo i domácím, ovšem ti už vedli...

Hostouň ve středu v Rynholci pod umělým osvětlenim dohrává zápas s Louny (18.30 h.).

Sestava Sokola: Kudrna - Trapp, Motlik, Marek, Vašák, Charvát, Hájek, Kabele (20. Dukát), Gajecký, Trnka, Šilhan (střídající v druhém poločase: Burant za Šilhana, Hanušík místo Charváta, Tichý misto Trnky, Podobský za Dukáta)

Nejlepší Sokol podle VK: Kudrna, Marek, Trapp.