VK: Hostouň si spravila chuť na Úvalech

Hostouň si spravila chuť na Úvalech Úvaly na hřišti hostouňského Sokola potvrdily momentální pozici nejslabšího týmu divizní skupiny B. Sokolové je přehráli 2:0 (2:0) a po debaklu minulý týden v Chomutově si spravili chuť a vylepšili skóre.

Bez zraněného Buranta museli domácí trenéři poslepovat obranu, ale i s mladíky dokázal Sokol útočným výpadům soupeře odolávat. Hostouňští v prvním poločase přežili horkou čtvrthodinku, ve které Úvaly kopaly čtyři rohy v řadě. Tu největší šanci z nich bravurně zneškodnil Pettík.

Zbylé minuty se odehrály pod taktovkou zelenobílých, kteří spoléhali především na centry s cílem Šilhan. Tahle taktika se jim vyplatila ve 36. minutě, když perfektně kopnutý centr neumístil nejvyšší útočník na hřišti hlavou, ale nohou přímo z náběhu. Domácí dostali ještě větší chuť na fotbal. A namlsali sebe i diváky vteřiny před závěrem poločasu. To se Novák uvolnil přes beky a podél brankáře zvýšil skóre.

"My se k nim nedostaneme," hořekoval ve druhém poločase trenér hostí Petr Vrabec, bývalý slavný hráč Sparty. A prakticky tím i nejstručněji vyjádřil absolutní převahu domácích, které chyběly jen další góly. K nim měli nejblíž Šilhan hlavou a Marek, ten z otočky ve vápně minul jen těsně levý vingl. Sokolové odehrají příští kolo v sobotu na hřišti České Lípy.

Sestava Sokola: Pettík - Viduna, Motlík, Hanuščík, Krndžija, Novák, Kabele, Marek, Trnka, Šilhan, Hájek (střídali v druhém poločase Gibilov, Tichý, Dukát, Krupička a Mach, dolů šli Trnka, Šilhan, Novák, Kabele a Hájek).