28. 4. 2024 (17:00) | ČFL - 24. kolo: Sokol Hostouň vs. FK Dukla Praha B (Hostouň)

VK: Hostouň si na první místo v divizi ještě počká

Sokolové hráli v minulém kole proti SK neúspěšně o první místo v tabulce. Reparát mohli složit v Českém Brodě, kde by se v případě plného bodového zisku přeci jen poprvé ve své historii stali lídry divizní skupiny. Ovšem vlastními chybami se o tuto poctu připravili. Český Brod - Sokol Hostouň 2:0 (1:0).

Hosté hráli na pět záložníků a jednoho útočníka, Gajeckého, na hrotu. "Je to nezáživné, bez vzruchu," konstatoval fotbalový expert Jan Jiras. Do 45. minuty se totiž hrálo až na výjimku mezi vápny. Tou výjimkou byla šance domácích po standardní situaci, kterou zahodili. Jejich okamžik však měl teprve přijít. Sudí místo toho, aby pískl konec, nechal pokračovat ve hře. Sokolové mohli několikrát pohodlně odkopnout míč od své branky třeba do autu a jít do kabiny za nerozhodného stavu, ale místo toho nechali Český Brod vstřelit gól!

Po změně stran domácí hosty zatlačili na jejich půlku hřiště a dobývali Pettíkovu branku. Sokolové měli jen sporadické průniky do útoků. Jedinou věští šanci ze hry na vyrovnání zhatila píšťalka sudího, který viděl ofsajd, a ze standardek Hostouně si Český Brod hlavu lámat nemusel. "Je to z naší strany bez energie a síly," doplnil svou poznámku Jan Jiras. Druhý gól v síti Sokolů byl jen důsledek jejich hry vabank a snahy o prodloužení zápasu do penaltového rozstřelu.

Příští neděli hostí Sokolové doma silné Neratovice-Byškovice (15.30 h.).

Sestava Sokola: Pettík, Charvát, Motlík, Trapp, Krndžija (v prvním poločase zraněného Armina střídal Hanuščík), Vašák, Novák, Marek, Gajecký, Kabele, Dukát (v druhém poločase střídali Šilhan za Gajeckého, Viduna za Vašáka, Trnka za Dukáta, Mach za Charváta).