VK: Hostouň se loučí výhrou

Sokol Hostouň vybojovala na podzim v závěrečném domácím utkání výhru nad pražským Meteorem 1:0 (1:0).

O třech bodech pro domácí rozhodl Tichého pohotový gól v desáté minutě. Kanonýr posledních dvou utkání se pohotově orientoval ve skrumáži před malým vápnem a našel kolem gólmana volné místo. Ovšem to bylo ze strany Sokolů vše. Zbytek poločasu se až na pěkný pokus Hájka strachovali, aby hosté neproměnili některý z mnoha rychlých protiútoků. K těm domácí hosty mnohdy nepřesnou přihrávkou sami vybízeli. Ovšem v zadních řadách Pražané naráželi na obrannou hradbu v zelenobílých dresech pod vedením dvojice Marek - Trapp. Ve velmi dobré formě se přitom ukázal i gólman Pettík.

Ve druhém poločase pokračoval bojovný fotbal včetně tlaku Meteoru. Z něj se domácí dvakrát vymanili. Ze standardky umístil Marek míč do sítě, ale sudí viděl ofsajd, pak Hájkův pokus jen těsně minul opuštěnou bránu. Sokolové až do závěrečného hvizdu hasili jednu gólovku Pražanů za druhou, směrem dopředu se dál trápili na přihrávce.

"Historie se neptá, jak jsme vyhráli. Máme tři body, a to je nejdůležitější,"usmíval se po utkání Zdeněk Hašek, kouč Sokola.

Hostouň k patnáctému kolu zajíždí v pátek 17. 11. do Souše (13.30 h.).

Sestava Sokola: Pettík - Charvát, Viduna, Trapp, Vašák, Marek, Novák, Hájek, Gajecký, Dukát, Tichý (střídal v prvním poločase Trnka za zraněného Gajeckého, v druhém Kabele za Dukáta, Gibilov za Trnku, Podobský za Nováka).