VK: Hostouň pořádá velký fotbalový kemp

Dělat poctivě fotbal, to obnáší také kvalitní přípravu nejmenších fotbalistů. A v hostouňském Sokole berou péči o děti v kopačkách hodně vážně. V polovině srpna pro ně pořádají velký kemp pod dohledem erudovaných odborníků a fotbalových hvězd.

 

Kemp je určen dětem narozeným v letech 2010 až 2005. „Nezáleží ani tak na fotbalové praxi, ale na chuti se něco nového naučit a být v kolektivu s dětmi, které mají stejný zájem. Náš příměstský kemp je zaměřen na zlepšení práce s míčem, rozvoj technických dovedností, techniku běhu, atletickou průpravu a obecný rozvoj pohybových schopností včetně procvičování vnitřního svalstva. Samozřejmě nebudou chybět ani herní situace a přátelské zápasy. Účastníci kempu získají představu, co je správně vedený fotbalový trénink,“ zve Jaromír Boháč, šéftrenér fotbalu malých forem v Sokole.

 

Ten spolu s vynikajícími trenéry do kempu zapojí také špičky fotbalu. Postupně kemp navštíví Tomáš Belada, specialista na fotbalový atletický trénink, který trénuje nejen hráče mládežnických mužstev Sparty. Jiří Strnad, specialista na práci s míčem a pro individuální tréninky, který nedávno trénoval ročník 2006 ve Slavii a od nové sezóny povede stejný ročník v Motorletu Praha.

Základem úspěchu každého hráče je i psychická odolnost a dobré zvládnutí všech problémů v této oblasti. Například, když se vám momentálně nedaří. Dlouholetý bývalý trenér mládeže Baníku Ostrava Rostislav Helštýn je specialistou pro tuto oblast a bude hráčům vysvětlovat, jak případné situace dobře zvládnout. Dalším významným hostem kempu bude bývalý brankář Slavie, slovenské reprezentace, Petrohradu nebo Miami Kamil Čontofalský. S dětmi se podělí o zkušenosti z vrcholového fotbalu a i hráči, kteří chtějí chytat, se určitě dozví řadu informací o brankářské profesi.

 

„Dětem, mezi kterými rádi přivítáme i děvčata, se budeme denně věnovat od devíti dopoledne do čtyř hodin odpoledne. V tomto čase ale nebudou jen kopat do balonu. Připravili jsme pro ně doplňkové hry, soutěže a relaxační cvičení. V ceně kempu je celodenní strava, dopolední i odpolední svačina, ovoce. Oběd se skládá z polévky a hlavního jídla. Samozřejmostí je zajištění celodenního pitného režimu. V případě nepřízně počasí máme k dispozici společenskou místnost klubu. Šatny i toalety jsou součástí objektu. Veškeré tréninky a hry  se budou realizovat výhradně na hřišti s přírodní trávou,“ dodává šéftrenér.

 

Více informací se dozvíte na adrese www.sokol-hostoun.cz

 

Jan Murárik

ZDROJ

Fan Shop Sokol Hostouň