VK: Gólovka Honzy Jirase- Lípa byla slabší než Úvaly.

Legenda hostouňského fotbalu a bývalý hráč Sparty i SK Jan Jiras (68) nechyběla ani na utkání Sokolů v České Lípě. Hostouň se po výhře 5:0 vyhoupla na třetí místo divizní tabulky, představila posilu, zároveň zřejmě i tolik očekávaného kanonýra a předvádí pohledný útočný fotbal.

"V Lípě mě překvapila naše sestava. Až tam jsem se dozvěděl, že trenér nechal sedět hráče, kteří se prý zúčastnili Trnkovy svatby a Trnka pochopitelně nejel na zápas vůbec. Zrovna ten se mi v poslední době fotbalově líbí. Ale i ta netradiční sestava hrála velmi dobře. Musím pochválit Marka, který hrál výborně jak na stoperu, tak po příchodu Motlíka i před stopery. Líbili se mi Kabele i Novák, který ač nastoupil až do druhého poločasu, dal znovu gól. Je při střelecké chuti. V každém zápase skóroval a kéž by mu to vydrželo celou sezonu. Dobře do mužstva zapadl a dvěma góly se obdivuhodně do zápasu zapsal nováček v útoku Vojta Gajecký. V neděli nás čekají Hrobce, a jak jsem je viděl v Kladně, tak z naší strany to musí být tři povinné body!"

Honza Jiras, zdroj