29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

VK: Gólovka Honzy Jirase. Hostouň předvedla parádní obrat

Jan Jiras (70) patří mezi fotbalové legendy Hostouně. Ve svém fotbalovém životě to přes kladenský SK dotáhl až do pražské Sparty, s kterou v polovině sedmdesátých let slavil pohárové prvenství.

V současné době tento hostouňský patriot nechybí na žádném utkání Sokola. I proto druhou sezonu pro Vaše Kladno komentuje divizní mistráky Sokolů. Stejně jako fotbalisté i Honza Jiras začíná zápasem s Motorletem.

První poločas byl ze strany Hostouně z mého pohledu bojácný. Dávali si to až po vápno pěkně, ale to bylo všechno. Do toho ještě dostali první gól a hned po přestávce druhý. Potom ale to parádně rozjeli. Zmáčkli Motorlet a nedovolili mu už nic. Za celý zápas chválím brankáře Kudrnu, Buranta v obraně a Marka, Kabeleho s Novákem v záloze, ale toho až za druhý poločas. O nikom nemohu říct, že by vyloženě zklamal, že nestačil. Když budou hrát takhle dál, tak budou padat i góly, které nám na jaře chyběly, které jsme nedokázali vstřelit.

Příště jedeme do Chomutova, který jsme v divizi přehrávali. Oni také první kolo zvládli, tak to bude zajímavé.

Honza Jiras

ZDROJ: Vaše Kladno