VK: GÓLOVKA HONZY JIRASE

V Souši jsem i přes porážku Hostouně viděl pěkný uvolněný zápas s devíti góly, což jako divák oceňuji.

V prvním poločase se mi líbilo, jak Hostouň na domácí vlítla a přehrávala je. Vrcholem parádního výkonu byla po půlhodině hry branka Trnky. Ten to do brány parádně zakroutil placírou. Tleskal jsem i zákrokům brankáře Pettíka, který za dva obdržené góly podle mne nemohl. Na nich měla zásluhu naše obrana, která postupem času, bohužel i s Pettíkem, kupila chybu za chybou a domácím nabízela góly bez práce.

V druhém poločase jsme hráli ještě líp. Výborný zápas odehráli Marek, Krndžija a Novák, dobře se zapsal nejen gólem hlavou Viduna, pro kterého to byla divizní premiéra. Tahle soutěž je oproti okresnímu přeboru, které hraje za béčko Sokola, hodně vysoko, takže nějaké chyby udělal, ale spíše převažují klady.
Hostouň v zápase předvedla, že když má chuť hrát pěkný útočný fotbal, že ho zvládá předvádět. Čtyři góly jsme v divizi ještě nedali, natož pak venku! Celou sezonu žehráme, že nemáme střelce, že nám to tam nepadá a najednou se dokáže o branky podělit více hráčů a jde to. Však kdyby Krndžija netrefil jen tyč, mohlo být ještě veseleji. Ovšem stabilního střelce bychom sehnat měli. Až bude mít Hostouň kanonýra, který dokáže v sezoně nastřílet dvanáct třináct branek, bude to samozřejmě velmi znát na bodovém součtu celého týmu.

Honza Jiras (komentátor Vašeho Kladna je bývalý hráč kladenského SK a pražské Sparty, pozn. red.)