VK: FOTBALOVÝ BARD DUDL: DO HOSTOUNĚ NA FOTBAL POJEDU RÁD

Technický vedoucí a jedna z osobností českého fotbalu Jaroslav Dudl (65) předal ceny nejlepším hráčům i trenérům Sokola Hostouň a mezi plesovým tančením si našel čas na rozhovor pro Vaše Kladno.

Co vám říká pojem hostouňský fotbal?
Neobyčejný příběh jedné obce, kterou většinou jen projíždíte z jednoho místa do druhého. A někdy si přitom všimnete podél cesty, že v dáli je fotbalové hřiště. Tohle o Hostouni platilo ještě nedávno. Současnost je obdivuhodná. Sokol je důkazem, že mezi Prahou a Kladnem, tedy největšími městy ve středních Čechách, lze fotbal dělat na velmi dobré úrovni s parádními výsledky.

Viděl jste už nějaký zápas divizního Sokola?
Neviděl, ale než jsem přijal pozvání na jeho fotbalový ples, něco jsem si o klubu zjistil a dospěl jsem k názoru, že se rád na některý zápas přijedu podívat. Sokol má zajímavé hráče i pěknou návštěvnost.

Když jste se seznamoval s klubem, zaujalo vás některé z jmen prvního týmu?
Znám především sportovního manažera klubu Zdeňka Mužíka. Vážím si ho. V českém fotbale má velmi dobré jméno. Z hráčů samozřejmě znám z působení v nejvyšší soutěži Tomáše Marka a Petra Trappa. Také další hráči jsou příslibem dobré hostouňské budoucnosti. Klub je díky schopnému předsedovi a úspěšnému podnikateli Jiřímu Hondlovi zdravý a finančně zajištěný. Věřím, že se přes oba pány v prvním týmu brzy objeví další zajímavý hráč s ligovou minulostí.

ZDROJ, Jan Murárik