20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

VK: Dukát se Hostouni vyplácí

Prošel několika pražskými kluby, až letos v létě zakotvil, snad na delší dobu, v divizní Hostouni. Snad je namístě, protože se tenhle subtilní útočník Sokolům začíná vyplácet. Kryštof Dukát (19) minulou neděli zaznamenal svůj první mistrovský gól.

Kdo vás do Hostouně přivedl?

Její manažer Zdeněk Mužík mě objevil v Libuši. Tam věděli, že bych se rád fotbalově posunul výš a umožnili mi absolvovat s Hostouní letní přípravu.

Byla pro vás jednoduchá?

Byla pro mě hodně těžká. Když jsem zažil první trénink, měl jsem pocit, že už podruhé nepřijdu (směje se). Vydržel jsem i díky některým lidem kolem, kteří mě přesvědčili, že to má smysl, že mám vydržet.

Teď máte za sebou několik divizních zápasů. Jaká je divize na vlastní kůži?

Je tvrdší, než jsem čekal. Bál jsem se, že nebudu stačit rychlostně, ale jsem příjemně překvapený, že svojí rychlostí na divizi mám. V ostatních fotbalových dovednostech mám mezery… Jsem vděčný spoluhráčům, že mi pomáhají. Máme výbornou partu. Daří se nám a věřím, že to potvrdíme zítra v Rakovníku.

Jan Murárik, zdroj